007.jpg

У Сумах, у період із квітня по червень, у відповідності до Указу Президента України, набиратимуть військовослужбовців для строкової служби в Збройних Силах України.

Детально про весняну призовну кампанію під час брифінгу розповіли заступник міського голови Віра МОТРЕЧКО, військовий комісар Сумського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олексій СІРОШТАН та заступник військового комісара міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман ГАЛАСЮК.

Підготовчі заходи до проведення весняного призову були розпочаті 1 березня. Власне призов на строкову військову службу до лав ЗСУ громадян чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, стартує з 1 квітня.

Призвати до ЗСУ у Сумах навесні повинні 114 строковиків.

Як повідомив Олексій Сіроштан, вручення повісток уже розпочали. Якщо призовник має ступінь бакалавра чи магістра, то термін його служби складатиме 12 місяців. Для всіх інших – 18.

Він підкреслив, що строковиків не залучатимуть до виконання завдань у районі проведення ООС. Вони виконуватимуть допоміжні функції у пунктах постійної дислокації, нестимуть службу для забезпечення життєдіяльності військової частини.

Усім особам, які отримають повістки, необхідно буде з’явитись до військкомату Сум за адресою вул. Герасима Кондратьєва, 157.

Як повідомив Роман Галасюк, у відповідності до вимог законодавства України, призову не підлягають або ж надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я. В окремих випадках розглянути питання відстрочки від призову має право міська призовна комісія.

Стосовно відповідальності за ухилення від служби Роман Галасюк пояснив, після набуття чинності Постанови Кабміну від 20 січня 2021 року, вже після першого вручення повістки після неявки у військкомат або офіційної відмови призовник зобов’язаний відповісти перед законом.

«Якщо призовник не з’явився до комісаріату без поважних причин, йому загрожує штраф у розмірі 85–119 грн. За повторне порушення доведеться сплатити до 255 грн. Кримінальна відповідальність, а саме обмеження волі на строк до трьох до п'яти років, може настати, якщо призовник не з’явився у військкомат вже після того, як його на медкомісії визнали придатним до служби або ж якщо особисто підписав повістку, однак без поважних причин не з’явився до військового комісаріату», – зауважив військовик.

Віра Мотречко зауважила, у відповідності до цільової Програми з військово-патріотичного виховання молоді, а саме сприяння організації призову громадян на строкову військову службу до ЗСУ та військовим формуванням, розташованим на території Сумської громади, у проведенні заходів з оборони та мобілізації на 2021 рік на потреби міського ТЦК та СП громадян для сприяння роботі призовної комісії із бюджету громади у передбачено кошти у сумі 110 тис грн.