Надрукувати
Перегляди: 428

Департамент соціального захисту населення інформує про допомогу, яка надається за рахунок коштів бюджету Сумської міської територіальної громади громадянам, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На обліку в департаменті соціального захисту населення перебувають 2537 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

У бюджеті Сумської міської територіальної громади для надання різних видів матеріальної допомоги, компенсацій та пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на 2021 рік у рамках програми «Милосердя» передбачено 2,3 млн грн.

За рахунок цих коштів протягом року громадяни, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС і належать до категорії 1, та діти, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії, отримають разову матеріальну допомогу в розмірі 1100 грн (передбачено 736,3 тис. грн), а «чорнобильці категорії 2 – разову матеріальну допомогу в розмірі 500 грн (передбачено 542,7 тис. грн); 42 учасники ліквідації катастрофи у 1986 році, віднесені до категорії 1, які не мають статусу осіб з інвалідністю внаслідок війни, – 500 грн.

Для відшкодування вартості проїзду до будь-якого пункту України і назад ( раз на рік) для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 та 2, передбачено 133,5 тис. грн. (розмір визначається згідно з наданими проїзними документами).

Для надання можливості постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, яким встановлено інвалідність 1 групи та яким за висновком лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога, отримати послуги з санаторно-курортного лікування кожного року передбачаються кошти для компенсації вартості путівок без лікування особам, що їх супроводжують. На 2021 рік це 21 тис. грн (розмір допомоги на одну особу – 7000 грн).

З нагоди 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорії 1, буде надана матеріальна допомога 500 грн, до категорії 2 – 300 грн, та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році – 300 грн.