0010.jpg

Наступного тижня, 25 жовтня, в Сумах стартує Європейський тиждень сталої енергії, в рамках якого в місті підвищуватимуть у жителів культуру енергозбереження та свідомого споживання ресурсів.

Про заходи, які з цієї нагоди відбудуться у Сумській громаді і до яких можуть долучитися сумчани, розповіли начальник відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії Марина ДРАНІЧЕНКО, завідувачка сектору міжнародних проєктів СНАУ Олена МЕЛЬНИК та директор КУ «Центр дозвілля молоді» Ігор ГАННЕНКО.

Суми, як підписант європейської ініціативи Угода мерів із 2015 року, сьомий рік поспіль відзначають Європейський тиждень сталої енергії, що у 2021 році офіційно відкривається 25 жовтня та проходить під гаслом: «Назустріч 2030: переформовуючи європейську енергетичну систему».

Дні сталої енергії – це подія, яка має на меті підвищити рівень усвідомлення суспільством проблем і раціональне споживання енергії, – на цьому наголосила начальник відділу екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії.

За словами Марини Драніченко, зазвичай, Дні сталої енергії проходили на початку літа, але цього року на вимогу Єврокомісії їх перенесено на жовтень, і відтепер вони проводяться паралельно з Європейським тижнем сталої енергії.

«Протягом останніх двох місяців Департаментом фінансів, економіки та інвестицій було проведено низку проєктів і акцій, серед яких загальноміський конкурс «Збережи енергію – зупини зміни клімату», участь у цій акції взяли малята майже з усіх дитсадків міста, школярі, студенти ліцеїв, технікумів і вишів. У рамках акції до Департаменту надійшло більше 100 робіт», – повідомила посадовець.

Наразі, в рамках Тижня сталої енергії для маленьких містян проводитимуться різноманітні інтерактивні вікторини, виставки на енергозберігаючу та екологічну тематику.

Цього року міська рада, в рамках відзначення Днів сталої енергії у Сумській громаді, об'єднала зусилля зі СНАУ і розробила програму заходу «Осіння школа: стала енергетика та клімат – досвід ЄС для України».

Детально про захід розповіла завідувачка сектору міжнародних проєктів СНАУ Олена Мельник. За її словами, до осінньої школи сталої енергетики СНАУ, що триватиме протягом п’яти днів, долучиться понад 130 осіб – слухачів і 20 спікерів – провідних фахівців у галузі енергетики, енергозбереження, екології та кліматичних змін.

Олена Мельник також наголосила, що крім цього, СНАУ вже другий рік поспіль впроваджує проєкт ЄС Erasmus+ «Кліматичне лідерство Європейського союзу», який передбачає серію популяризаційних заходів щодо кліматичних змін, екології та заощадливого споживання енергоресурсів для представників громади, студентів, молодих лідерів і держслужбовців.

Також, щорічно до проведення заходів до Дня сталої енергії активно долучається Сумський міський центр дозвілля молоді.

«ЦДМ завжди є партнером подібних ініціатив, зокрема щодо збереження сталої енергії. В місті Суми є такий чудовий захід, як «Energy fest», який ми організовували разом із партнерами, разом із Департаментом фінансів, економіки і інвестицій, комунальними установами, освітніми закладами. Але, на жаль, наше життя і життя всього світу за останні два роки змінилося, тому нам доводиться переходити в онлайн формат, – сказав Ігор Ганненко. – Цього року ЦДМ підготував тематичний онлайн-марафон, під час якого відомі сумські гурти будуть грати свою музику і закликати людей, все ж таки, змінювати свою точку зору щодо споживання енергії і збереження клімату».

Переглянути онлайн-марафон можна буде на YouTube-каналі Сумської міської ради, день і час проведення заходу буде повідомлено додатково на сторінці ЦДМ в мережі Facebook та Інформаційному порталі Сумської міської ради.

Марина Драніченко наостанок наголосила, що Дні сталої енергії – чергова гарна нагода об’єднати зусилля у прагненні зробити місто і країну більш енергоефективними.