003.jpg

Начальник управління охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО під час щопонеділкової апаратної наради при міському голові Олександрові ЛИСЕНКУ навела дані про те, що невакциновані сумчани частіше потрапляють до стаціонарів лікарень і потребують кисневої підтримки.

Посадовець повідомила про те, що наразі 18 областей України та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. Ситуація в Сумах залишається напруженою: зберігається значне завантаження ліжок у міських лікарнях, визначених для допомоги дорослим хворим на COVID-19.

Наразі стаціонарне лікування від цієї недуги у медичних закладах, що перебувають у підпорядкуванні сумської громади, проходять 414 дорослих та 14 дітей.

«Серед 414 дорослих, що перебувають на стаціонарному лікуванні, невакцинованих – 83% (342 хворих), серед хворих на кисневій терапії 86% – невакциновані, серед тих, хто потребують інтенсивної терапії в реанімації, 100% – нещеплені особи. Всі хворі, що перебувають на ШВЛ та на апаратах СІПАП – невакциновані (23 пацієнти)», – повідомила начальник управління охорони здоров’я.

У КНП «Клінічна лікарня № 5» від COVID-19 лікуються 226 осіб (175 – на кисневій підтримці, 13 – у відділенні інтенсивної терапії, п’ятеро – підключені до апаратів ШВЛ, 11 – на СІПАП)), у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» – 74 хворих (39 – на кисневій підтримці, шестеро – у відділенні інтенсивної терапії), КНП «Клінічна лікарня № 4» – 43 недужих (21 – на кисневій підтримці, п’ятеро – на СІПАП), КНП «Центральна міська клінічна лікарня» – 71 хворий (30 – на кисневій підтримці, восьмеро – на ліжках інтенсивної терапії, один – підключений до апарата ШВЛ), у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» – 14 пацієнтів (троє – у відділенні інтенсивної терапії, одна дитина – на кисневій підтримці).

Ще 53 містян лікуються в стаціонарі КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького», четверо перебувають у відділенні інтенсивної терапії, підключені до апаратів ШВЛ), 72 – у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» (один – у відділенні інтенсивної терапії, підключений до апарата ШВЛ).

У медичних закладах комунальної власності сумської громади для хворих на COVID-19 дорослих залишається 176 вільних ліжок (157 забезпечені киснем), для дітей – 121 (кожне забезпечене киснем).

Минулого тижня, як і попереднього, загальна кількість первинних хворих зменшилася на 33%, активних недужих – на 25%. Олена Чумаченко зауважила, що по одному з індикаторних показників область уже відповідає помаранчевому рівню, по решті двом – останнього тижня відбулося значне зменшення, і, за умови збереження позитивної динаміки, є ймовірність виходу Сумщини з «червоної» зони. Серед факторів, які дозволили уникнути подальшого зростання захворюваності, посадовець назвала, зокрема, застосування карантинних обмежень і збільшення кількості вакцинованих. 

«Дослідження показали, що ефективність вакцин проти COVID-19 становить від 72% до 95%. До того ж повний курс щеплення дає переваги під час карантину. Першочергово щепитися та захиститися від COVID-19 мають люди з груп ризику: це літні люди та люди із супутніми хворобами, такими як бронхіальна астма, серцево-судинні, онкологічні, аутоімунні захворюваннями, діабет чи ВІЛ», – зазначила Олена Чумаченко.

Посадовець нагадала, що Центри та пункти вакцинації проти COVID-19 працюють і в робочі, і у вихідні. За 20–21 листопада проведено 1613 щеплень. Загалом за тиждень – 17632 щеплення (попереднього тижня – 15979). Медичними закладами міста внесено 277488 записів про вакцинацію до E-Health щодо 150821 особи – 58,3% від усього населення міста. Вже вакциновано понад 100 дітей.