007.jpg

Ініціативу департаменту соціального захисту населення щодо надання субсидій жінкам, які доглядали дитину до шестирічного віку за висновком ЛКК, підтримано Урядом.

Після внесення в травні 2021 року змін до законодавства у визначенні права на житлову субсидію щодо прийняття рішень у виняткових ситуаціях (які раніше погоджувала відповідна комісія) на загальних підставах, право на отримання субсидії втратили члени родин, у яких жінки доглядали за дітьми до шестирічного віку за висновком ЛКК, тобто перебували у так званій «неоплачуваній відпустці».

Департамент звернувся з ініціативою до Міністерства соціальної політики України з даного питання. Як наслідок, внесеними 15 листопада 2021 року змінами до Порядку призначення субсидії надано право на отримання субсидії особам, у яких були відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря).

Тож відтепер, до заяви та декларації на призначення житлової субсидії достатньо додати копію або витяг із наказу із місця роботи про надання відпустки по догляду за дитиною та копію висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України.

Наголошуємо, що вищезазначене право надано лише матерям, які перебувають у трудових відносинах.

Якщо громадяни після догляду за дитиною до досягнення трирічного віку не працевлаштувались та протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, в них доходи відсутні або менші мінімальної зарплати, або не сплачено більше ніж три місяці єдиний соціальний внесок, права на призначення субсидії вони не мають.

Департамент соціального захисту також звертає увагу, що громадяни, яким із травня 2021 року та з початку опалювального сезону 2021-2022 років було відмовлено в призначенні житлової субсидії з зазначеної причини, мають право повторно звернутись до департаменту за її отриманням.

За більш детальною інформацією можна звернутися за телефоном: 788-888, 787-120, 787-122, 787-123, 050-407-81-99.