007.jpg

З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Про це нагадують у Головному управлінні ДПС у Сумській області. Триватиме така кампанія до 1 травня.

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи за минулий рік – це конституційний обов’язок громадян. Такий обов’язок у платників податків виникає у випадку отримання:

 • доходу у вигляді спадщини та подарунків;
 • доходу від продажу або надання в оренду рухомого та нерухомого майна;
 • доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції;
 • доходу від продажу цінних паперів та корпоративних прав;
 • доходу від провадження господарської діяльності або незалежної професійної діяльності;
 • коли основна сума кредиту, прощеного кредитором за його самостійним рішенням;
 • іноземного доходу та інших доходів, які не були оподатковані протягом року;
 • та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Разом з тим, декларація не подається, якщо платник податку отримував доходи виключно:

 • від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
 • виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розділом ІV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України;
 • від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
 • у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

За вибором фізична особа – платник податку подає Декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси в один з таких способів: особисто або уповноваженою на це особою; надсилає поштою або в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Для зручності платників в Електронному кабінеті ДПС https://cabinet.tax.gov.ua у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді з копіями первинних документів.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2022 року діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, яка передбачає об’єднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії.

Додамо, що надавати якісні та доступні послуги на місцях, розвивати території – це важливі та необхідні умови гідного життя людей. Від наповнення місцевого бюджету залежить реалізація важливих для кожного мешканця проєктів економічного та соціального розвитку території.

Тому закликаємо сумчан вчасно подавати декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік, виконавши свій конституційний обов’язок!