002.jpg

Управління охорони здоров'я інформує щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19 у Сумській міській територіальній громаді.

За останню добу, 20 січня, виявлено 581 нового хворого. Одужало 93 містян.

Наразі на лікуванні перебувають 3981 сумчанин.

Всього, з початку поширення хвороби, а саме з квітня 2020 року, в Сумах зареєстровано 58778 осіб з підтвердженим ПЛР-дослідженням, з яких 55089 дорослих і 3689 дітей.

Управління охорони здоров’я нагадує про необхідність дотримання протиепідемічних заходів та запрошує вакцинацію, яка є найбільш ефективним захистом від корона вірусної інфекції. Пункти та центри вакцинації працюють у робочі та вихідні дні.

Для посилення імунної відповіді та ефективності проти різних актуальних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні дозволено бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих людей віком від 18 років. Оптимальний термін ревакцинації — від шестьи до дев’яти місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Також міністерством охорони здоров’я України скасовано вимогу про обов’язкову наявність усіх рутинних щеплень для вакцинації дітей від 12 років проти COVID-19. Відтепер для того, щоб вакцинувати дитину 12–17 років від коронавірусної хвороби, батькам достатньо просто записати її до будь-якого пункту чи центру щеплення. Із собою треба мати свідоцтво про народження (для дітей 12–13 років) або паспорт та ідентифікаційний код (для дітей 14–17 років) для того, щоби дані про вакцинацію внесли в електронну систему охорони здоров’я. Дітям 12–13 років для щеплення необхідна згода одного з батьків або опікуна.