004.jpg

Департамент соціального захисту населення інформує щодо можливості проходження призовниками альтернативної (невійськової) служби.

Звертаємо увагу, що Указом Президента України від 29.12.2021 № 687/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році» визначені строки проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу: квітень-червень та жовтень-грудень 2022 року.

Особам, які мають намір проходити альтернативну (невійськову) службу, необхідно до 1 лютого 2022 року надати відповідну заяву та документи, адже несвоєчасне подання заяви є однією з підстав для відмови в направленні на альтернативну службу.

На альтернативну (невійськову) службу мають право мешканці громади, які належать до діючих (згідно з законодавством України) релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю

Проходження альтеративної (невійськової) служби полягає у виконанні обов’язку перед суспільством у вигляді суспільно корисних робіт у сфері соціального захисту населення, охорони здоров’я, захисту довкілля, житлово-комунального господарства тощо.

Особи, які бажають пройти альтернативну (невійськову) службу можуть належати до наступних релігійних організацій: Адвентисти-реформісти, Адвентисти сьомого дня, Євангельські християни, Євангельські християни-баптисти, Покутники, Свідки Єгови, Харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами), Християни євангельської віри, Товариство Свідомості Крішни.

Із заявою і документами, що підтверджують істинність релігійних переконань, паспортом, документом про освіту, довідкою з місця роботи або навчанням (якщо особа працює або навчається) до департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (м. Суми, вул. Харківська, буд. 35).

Роз’яснення з цих питань – за телефонами 78-71-46, 78-71-47.