Надрукувати
Перегляди: 1650

Сумські лікарі роз’яснили різницю між додатковою і бустерною (ревакцинальною) дозами вакцини від COVID-19, а також розповіли про вакцинацію дітей.

Як пояснила сімейний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» Наталія СОЛДАТКІНА, бустерну дозу вакцини не слід плутати з додатковою. Це різні речі, тому що додаткова вакцинація – не вважається третьою, це додаткова вакцинація до двох перших щеплень за рекомендаціями і направленнями лікарів.

«Додаткову дозу вводять, щоб убезпечити людей, у яких через важкі хвороби дві дози вакцини могли не дати необхідного ефекту. Її можуть отримати люди з ВІЛ-інфекцією, раком крові, після хіміотерапії, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу найкраще отримати в період від 28 днів до трьох місяців після другого щеплення», – розповіла лікар.

Натомість, за словами медика, бустерна доза – це доза, яку вводять, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.

«МОЗ рекомендує робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer або Moderna. Обирати між ними можна. За виключенням вакцини Coronavac. Після неї рекомендовано робити бустер Pfizer або Coronavac. Відповідно до офіційних рекомендацій, людина, яка отримала щеплення Coronavac, може отримати бустер Coronavac або Pfizer», – зауважила лікар загальної практики, сімейний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» Анастасія НАГОРНА.

За інформацією лікаря, ефективність після трьох доз Coronavac дорівнює 88–90%, Після двох Coronavac і бустер Pfizer – в середньому 92–95%.

«Омікрон» швидко поширюється і має важкий розвиток хвороби. Про це свідчить кількість дітей, які наразі лікуються в стаціонарі дитячої лікарні, це близько 200 пацієнтів. Якщо раніше в стаціонарі лікарні перебувало від 10 до 50 дітей, то зараз їхня кількість зросла вдвічі. «Омікрон» швидко поширюється серед населення, і зараз саме діти у найбільшій небезпеці перед хворобою. Я звертаюсь до батьків з проханням вакцинувати своїх дітей, і тим самим уберегти їх від тяжкого перебігу хвороби COVID-19», – зауважила заступник директора КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Наталія СПІЧАКОВА.

Вона зазначила, вакцинація дітей відбувається винятково в присутності їхніх батьків, після підписання ними згоди на проведення щеплення дитини.

Станом на 11 лютого, медичними закладами на території міста внесені 342819 записів про вакцинацію до E-Health для 171135 осіб – 66% від усього постійного населення міста (медичні записи створено для 170037 дорослих – 79,5% від дорослого населення міста). Серед дітей провакциновано 1500 осіб. Бустерну дозу отримали 7000 осіб.

Зауважимо, отримати бустерне щеплення можна через шість місяців після завершення базового курсу вакцинації. Оптимальний термін – від шести до дев'яти місяців.

Зробити бустерну дозу та отримати додаткове щеплення можна у стаціонарних пунктах щеплень та центрах масової вакцинації населення.