Надрукувати
Перегляди: 1177

З огляду на те, що останнім часом у засобах масової інформації розповсюджуються недостовірні відомості про переслідування значної кількості військовослужбовців, які приймали участь у проведенні АТО, Головна військова прокуратура роз’яснює та повідомляє, що самовільне залишення військової частини або місця служби (ст. 407 ККУ) становить закінчений склад злочину з моменту залишення військової частини.


Такий триває протягом усього періоду, поки особа, щодо якої командування повідомило правоохоронні органи, не буде затримана або не з’явиться із зізнанням. Всі кримінальні провадження про самовільне залишення військовослужбовцями місця служби зареєстровані виключно на підставі письмових повідомлень про це командування частин і підрозділів відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Переховуючись від слідства, військовослужбовець не зможе уникнути кримінальної відповідальності за скоєний військовий злочин. Більш того, продовжуючи свою протиправну поведінку, така особа з кожним днем лише обтяжує свою вину.

Навпаки, з’явлення із зізнанням до правоохоронних органів, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину в обов’язковому порядку повинні бути враховані як державним обвинувачем, так і судом при постановленні вироку (стаття 66 Кримінального кодексу України). Також, у кожному конкретному випадку до уваги приймаються всі причини та умови, що фактично сприяли залишенню військовослужбовцем військової частини.

Розшук Національною поліцією України військовослужбовців, які ухиляються від проходження військової служби, здійснюється в обов’язковому порядку виключно після повідомлення про такий факт командуванням частини, незалежно від попередніх бойових і воєнних заслуг конкретних осіб, а також терміну їх перебування поза межами військової частини.

У випадку добровільного зверненняя до найближчої військової прокуратури із зізнанням та поясненням причин відсутності на військовій службі, за відсутності тяжких наслідків або фактів вчинення інших злочинів, застосування до особи запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у ході досудового слідства ініційовано не буде.

З виниклих питань або будь-якої інформації слід звертатись за телефонами та адресами: (0542) 617-394 (Військова прокуратура Сумського гарнізону Центрального регіону України, 40021, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 165).
(044)243-44-30 (Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України, 03186, місто Київ, вул. Авіаконструктора Антонова 2а);
(044)285-44-61 (Військова прокуратура Центрального регіону України, 01014, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8);
(048)743-30-02 (Військова прокуратура Південного регіону України, 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 11);
(032)233-31-18; (032)239-8259 (Військова прокуратура Західного регіону України, 79058, м. Львів, вул. Клепарівська, 20).