004.jpg

КП «Електроавтотранс» – єдиний перевізник, що забезпечує проїзд пільгових категорій населення в повному обсязі. Про роботу підприємства за минулий, 2021 рік, під час апаратної наради при міському голові відзвітував директор підприємства Андрій НОВИК.

Як зауважив посадовець, КП «Електроавтотранс» на сьогодні є єдиним соціальним перевізником, що забезпечує пільговий проїзд малозабезпечених та незахищених верств населення пасажирів у повному обсязі.

Так, із загальної кількості пасажирів, що користуються послугами тролейбусів та комунальних автобусів, майже 70% – громадяни пільгових категорій. Протягом 2021 року КП «Електроавтотранс» було перевезено 17 млн 283 тисячі пасажирів, з них тролейбусом – 11 млн 821 тисяча, автобусом – 5 млн 461 тисяча осіб.

Перевезення пасажирів здійснювалось за 19-ма тролейбусними та 10-ма автобусними маршрутами. Протягом 2021 року, орієнтуючись на потреби пасажирів та актуальні для них напрямки, було введено в дію тролейбусний маршрут № 20 «Хімпром – Прокоф’єва» та запроваджено автобусне сполучення № 51А за напрямком «Центр – Піщане». Окрім того, був подовжений маршрут № 62 «Аеропорт – Баранівка» до Тимірязівки.

А вже в поточному році відновлено роботу тролейбусного маршруту № 14 «Аеропорт – Героїв Крут» та введено в дію новий кільцевий тролейбусний маршрут № 21 «Автовокзал – Автовокзал».

Андрій Новик відзначив, що суттєво збільшився денний випуск транспорту в лінію: якщо на початку 2021 року він становив 55 одиниць, в грудні минулого року цей показник збільшився до 62 одиниць, до кінця поточного року КП «Електроавтотранс» планує випускати в лінію 70 одиниць техніки.

Така позитивна динаміка стала можливою завдяки поповненню автопарку КП «Електроавтотранс» новими транспортними засобами. Знаковою подією для Сум стало придбання 19 низькопідлогових тролейбусів, закуплених за кредитні кошти від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

«В межах проєкту «Міський громадський транспорт України», що є рамковим кредитом від ЄІБ, місто отримало 4 млн євро кредиту на оновлення тролейбусного парку. Більше того, ми беремо участь у другому етапі Програми, якою передбачено будівництво стаціонарної підстанції та часткова заміна тролеї. Також за кошти підприємства було придбано два автобуси середньої місткості марки А-092Н6», – сказав директор підприємства.

Звичайно, що у досягненні бажаних показників відіграє роль не тільки техніка, а й кадри: фахове навчання професії «Водій тролейбуса» на базі КП «Електроавтотранс» розпочали у грудні 2016 року. За цей час отримали свідоцтво про успішне завершення 77 осіб, з них 52 працюють на підприємстві. Наразі у навчальному центрі КП «Електроавтотранс» триває навчальний процес для VIII групи слухачів курсу.

«Ми маємо усі технічні можливості, аби, починаючи з цього року, щорічно випускати щонайменше по три групи водіїв, а це не багато не мало 45 майбутніх працівників», – зауважив Андрій Новик.

За його словами, підприємство докладає максимум зусиль для збільшення доходів. Для зацікавленості населення у користуванні комунальним транспортом КП «Електроавтотранс» реалізує місячні проїзні квитки. Не зважаючи на карантинні обмеження та складності в роботі транспорту під час пандемії, у 2021 році проїзними квитками скористались 4463 пасажирів. Окрім того, для зручності сплати за проїзд у комунальному транспорті запроваджені додаткові сервіси оплати проїзду, а саме – розміщено наклейки з QR-кодами та встановлено POS-термінали, за допомогою яких пасажири можуть розрахуватись за проїзд безготівково. Такими послугами у 2021 році скористалися 52928 осіб.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО звернув увагу директора комунального підприємства на опрацювання питання можливості забезпечення комунальним транспортом старостинських округів: «Це дуже добре, що підприємство за свої кошти купило два автобуси. У нас є зараз питання по транспорту по старостинських округах, тому ми будемо найближчим часом його вирішувати. Треба готуватися до того, щоб там був наш комунальний транспорт».

Свою чергою, Андрій Новик наголосив на тому, що КП «Електроавтотранс» продовжує працювати стабільно і на 100% виконуватиме замовлення по перевезенню пасажирів.