Надрукувати
Перегляди: 1540

14 травня з метою вшанування пам’яті про загиблих військовослужбовців 27 Сумської реактивної артилерійської бригади урочисто відкрили Поклінний Хрест.


Гордістю військової частини незмінно є особовий склад підрозділів.

Чоловіки, за плечима кожного із яких стоять родини, завжди дивилися сміливо в очі смерті і не боялися її. Тож, коли надійшов наказ відправлятися в зону антитерористичної операції, ніхто не зволікав.

24 березня 2014 року було проведено відмобілізування 27 Сумського реактивного артилерійського полку. Перший наказ для переміщення в зону АТО для виконання завдань по звільненню України від сепаратистського руху отримала 8 реактивна артилерійська батарея 3 реактивного артилерійського дивізіону, яка в червні 2015 року взяла активну участь у звільненні м. Слов’янськ.

23 липня 2014 року в зону АТО увійшла 9 реактивна артилерійська батарея 3 реактивного артилерійського дивізіону. Цей підрозділ виконував завдання в Луганській області, в її населених пунктах – Побєда, Весела гора, Лутугіно, Городище, Станиця Луганська, зазнавши найбільших втрат серед особового складу та бойової техніки.
«За особисту мужність і високий професіоналізм, проявлені при захисті суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» військовослужбовців було відзначено орденами Богдана Хмельницького III ступеня та «За мужність» III ступеня.

Військовослужбовці 27 Сумського реактивного артилерійського полку, які загинули 3 вересня 2014 року під с. Побєда Новоайдарського району Луганської області нагороджені посмертно.

Віддати шану всім воїнам землякам, які з честю та гідністю виконували бойові завдання, прийшли представники міської та обласної влади. Кожен із них висловив слова співчуття родинам загиблих, які, на жаль, вже ніколи не зможуть побачити своїх захисників.

Саме до них і звернувся заступник міського голови Степан ПАК: «Сьогодні ми зібралися тут, аби відкрити ще один пам’ятний знак, який буде символізувати вічну скорботу за полеглими воїнами. Віднині Поклінний Хрест уособлюватиме жертовність українського народу, якій нам з вами лишається, дійсно, тільки вклонитися».
Всі присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто не повернувся з поля битви, а потому поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Про історію його створення розповів автор проекту, архітектор Сум Володимир БИКОВ. За його словами, Поклінний Хрест завершує меморіальний комплекс, присвячений загиблим 27 Сумської реактивної артилерійської бригади, та є доповненням до Пам’ятного дзвону.