004.jpg

Головний спеціаліст управління охорони здоров'я Наталія КІПЕНКО під час апаратної наради при міському голові Олександрові ЛИСЕНКУ доповіла про роботу галузі за минулий тиждень

Посадовець повідомила, що заклади медицини продовжували працювати в режимі підвищеної готовності.

Спостерігалося підвищення захворюваності на ГРВІ та грип (кількість нових випадків зросла на 58%). Головним чином за рахунок регістрації вірусних інфекцій серед дітей 5 –14 років. Загалом кількість випадків недуги серед дитячого населення зросла на 62%.

Епідеміологічна ситуація із захворюваністю на COVID-19, зазначила Наталія Кіпенко, залишалася стабільною. Протягом тижня хворобу виявили у 67 сумчан, серед яких шестеро дітей. Одужали 89 хворих. Станом на неділю, 27 листопада, у стаціонарах закладів охорони громади лікування від цієї хвороби проходили 28 дорослих (20 з них потребували кисневої терапії, восьмеро – перебували на ліжках інтенсивної терапії, п’ятеро – були підключені до апаратів СІПАП), дві дитини з підтвердженим діагнозом і 16 – з підозрою на цю недугу. У КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького» лікувалося восьмеро жителів сумської громади (всі отримували кисень вільним потоком, один хворий перебував у реанімації).

Наталія Кіпенко вкотре наголосила на важливості вакцинації, яка залишається одним з головних способів боротьби з цими хворобами. Для щеплення від COVID-19 в амбулаторіях у наявності вакцини Coronavac, Pfizer, від грипу – в аптеках можна придбати вакцини «Ваксігрип» та «ДжиСі флю».