007.jpg

У Сумській міській ТГ розпочалося впровадження державної реформи щодо трансформації закладів загальної середньої освіти.

Перспективний план трансформації мережі закладів загальної середньої освіти громади презентували на брифінгу заступник очільника громади Станіслав ПОЛЯКОВ та начальник управління освіти і науки Неля ВЕРБИЦЬКА.

З 2020 року діє Закон України «Про повну загальну середню освіту», що передбачає обов’язкове реформування системи загальної середньої освіти в Україні. Визначено типи закладів освіти, що забезпечуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні: початкова школа, що даватиме таку освіту, гімназія – базову середню; ліцей – профільну середню.

Відповідно до цього був розроблений Перспективний план оптимізації мережі закладів середньої освіти Сумської МТГ на 2023–2027 роки з реалізацією в кілька етапів і повним виконанням до 2027 року. 

За словами начальника управління освіти і науки Нелі Вербицької, до 2027 року заклади загальної середньої освіти повинні бути реформовані, як того вимагає закон. Невиконання його позбавить школи державного фінансування. За її словами, у деяких областях України реформування вже завершено.

«Цей процес є обов’язковим, ми максимально комунікуємо з кожним закладом, щоб правильно та точно провести реформацію», – зазначила Неля Вербицька.

Типи закладів для Сумської МТГ визначала Координаційна рада, зважаючи на критерії: наповнюваність шкіл громади, динаміка мережі, матеріально-технічна база, потенціал, якість навчальної діяльності, кадрове забезпечення, місце розташування, обсяг коштів освітньої субвенції тощо.

Загалом у кожному окремому мікрорайоні будуть заклади усіх рівнів освіти. Система реформування також передбачає об’єднання деяких закладів освіти, створення мистецького та наукового ліцеїв.

За  словами заступника очільника громади Станіслава Полякова, заклади середньої освіти, що зможуть «безболісно» реформуватися, розпочнуть навчання у новому статусі вже з початку навчального року.

«Прошу батьків не хвилюватися, жодна дитина не буде відрахована зі школи. Учень зможе обрати будь-який заклад по місту для навчання. Щодо вчителів, то жоден педагог не може бути звільнений без його згоди», – наголосив Станіслав Поляков.

Наразі триває громадське обговорення Плану оптимізації мережі закладів середньої освіти Сумської МТГ на 2023–2027 роки, тож, до 19 квітня охочі можуть подавати свої скарги або пропозиції.

З детальною презентацією Плану можна ознайомитися тут.