006.jpg

Начальник управління охорони здоров'я Олена ЧУМАЧЕНКО під час апаратної наради при очільнику Сумської міської ТГ Олександрові ЛИСЕНКУ доповіла про ситуацію в галузі.

Посадовець повідомила, що попереднього тижня спостерігалася стабілізація ситуації із захворюваністю на COVID-19, а також ГРВІ та грип. 

Протягом тижня на коронавірус занедужали 53 сумчан,  що на 30% менше ніж за тиждень до того. У стаціонарі КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» проходять лікування 13 дітей з підозрою на хворобу. У стаціонарі КНП «Медичний клінічний центр інфекційних хвороб та дерматології ім. З. Й. Красовицького» перебувають 10 жителів громади (всі потребують кисневої терапії), у КНП «Сумський обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» – 12.

Щодо ГРВІ та грипу, за останній тиждень зареєстрували 769 нових випадків (60% хворих – діти віком до 18 років). Госпіталізували 49 сумчан (6% від усіх недужих). Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ та грип наразі на 52% нижчий за цілорічний пороговий рівень.

Загалом наразі на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я громади перебувають 1426 пацієнтів, серед них 167 дітей. Лікарні забезпечені всім необхідним для надання медичної допомоги таким хворим.

Очільник громади звернув увагу керівництва галузі на необхідність оперативного ремонту приміщень для укриттів у закладах охорони здоров'я, особливо в лікарнях у тих мікрорайонах,  де немає інших сховищ. Олена Чумаченко повідомила, що по двох медзакладах наразі проводиться процедура закупівлі відповідного виду послуг, ще по чотирьох, де є проєктно-кошторисна документація, підготовлено пропозиції профільній комісії міської ради щодо виділення додаткових  коштів.