006.jpg

Правове управління інформує про алгоритм дій для отримання допомоги від держави та громади сумчанами, чиє житло зазнало пошкоджень внаслідок ракетної атаки.

У рамках програми «Є-відновлення» мешканці будинків, квартир, кімнат тощо, які пошкоджені, подають заяви на відшкодування вартості пошкодженого майна через сервісний портал «Дія» чи у паперовому вигляді через ЦНАП (вул. Британська, 21) або через департамент соціального захисту населення (вул. Харківська, 35). Максимальна вартість відшкодування на даний час становить до 200 тис. грн. Така виплата здійснюється винятково тоді, коли ремонтні роботи не виконані.

Мешканці будинків, квартир, кімнат, які знищені, подають заяви на відшкодування вартості знищеного майна через сервісний портал «Дія» самостійно або у паперовому вигляді через ЦНАП (вул. Британська, 21) або через департамент соціального захисту населення (вул. Харківська, 35).

Для отримання матеріальної допомоги з бюджету Сумської міської ТГ мешканці житлових приміщень, майно, яких пошкоджено (знищено), подають заяву про первинне обстеження обʼєкта майна з додаванням копій документів:

  • паспорта громадянина або інший документ;
  • реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • технічного паспорта;
  • документа про право власності на житло або інші документи, які надають право користування житловим приміщенням.

Заява з документами подається до управління публічної інформації (майдан Незалежності, 2, каб. 14) чи до правового управління (майдан Незалежності, 2, каб. 78) або через працівника оперативного Штабу з ліквідації надзвичайної ситуації.

Складання акта потрібно для підтвердження факту пошкодження майна внаслідок військової агресії, включення акта до реєстру пошкодженого майна, надання одноразової матеріальної допомоги за самостійне відновлення майна тощо.

Мешканці пошкоджених будинків, квартир, кімнат, які самостійно виконали ремонтні (відновлювальні) роботи, мають право на отримання компенсації з бюджету громади на відшкодування, яка обраховується за усередненою вартістю робіт (майна): вікна, двері (вхідні, міжкімнатні), балконні блоки, стеля, підлога, стіни, мережеві обладнання (котел, бойлер, система водопостачання, каналізація, електро-, газо-, теплопостачання). Вартість балконних рам та рами лоджій не компенсуються, якщо вони не забезпечують відсіч від навколишнього середовища. У відсотковому відношенні відшкодовується приблизно від 70 до 90% вартості.

Для отримання одноразової матеріальної допомоги потрібно надати:

  • заяву;
  • копію акта обстеження;
  • документи, що підтверджують витрати заявника на проведення ремонтних робіт (документи на підтвердження оплати, отримання матеріалів тощо).

Отримати консультацію можна у правовому управлінні (майдан Незалежності, 2, каб. 72, 78, 87, 88) або за телефоном: (066)1310650 (Олег ЧАЙЧЕНКО).