006.jpg

Суми відвідали фахівці проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».

У рамках візиту гості, зокрема, поспілкувались із керівництвом громади та відвідали Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього та/або насильства за ознакою статі, що діє при Сумському міському центрі соціальних служб.

Темою розмови керівника програми із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству UNFPA Костянтина БОЙЧУКА та польової координаторки UNFPA Анастасії КОЛОМІЄЦЬ із заступником міського голови Станіславом ПОЛЯКОВИМ, представниками департаменту соціального захисту населення та Сумського міського центру соціальних служб стала ситуація з реалізацією проєкту та перспективи розширення співпраці.

Костянтин Бойчук докладно розповів про ті програми, які реалізує Фонд для постраждалих від домашнього насильства та кривдників, підтримки родин ветеранів. Також зупинився на проблематиці нормативно-законодавчих важелів, наданих органам влади на місцях для захисту дітей, які стали свідками насильства.

Станіслав Поляков зауважив, що результативність протидії такому ганебному явищу певною мірою залежить від того, наскільки постраждалі від домашнього насильства готові звернутись по допомогу. Визначальним, на його думку, є ефективність реагування на випадки насильства, підтримки людей, які постраждали, й відповідальність кривдників за скоєне.

«Проблема домашнього насильства, на жаль, завжди була актуальною, а непроста безпекова ситуація в Україні її лише загострила. Дякуємо за те, що наша громада є учасником цього проєкту. Наразі разом ми вже пройшли його екватор, дякую всій команді за роботу», – сказав Станіслав Поляков.

До проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» сумська громада долучилась торік у червні. Він розрахований на три роки та включає 22 кроки, з яких сумчани вже пройшли 14. Ключовим є створення або функціонування спеціалізованих служб підтримки постраждалих. З минулого літа при Сумському центрі соціальних служб працює Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Торік там отримали комплексну підтримку з психологічного, юридичного та соціального супроводу 78 людей. Також спільно з партнером Фонду в Сумах створюють «Кризову кімнату», де ті, хто стикнувся з домашнім насильством, зможуть перебувати протягом 10 діб.

Додамо, що з початку року Сумське районне управління поліції зареєструвало в Сумській МТГ 515 випадків вчинення домашнього насильства. Кривдження зазнала 471 людина (щодо 47 насильство вчинялось повторно). Найбільше від домашніх тиранів потерпали жінки – 82,4%. Постраждалі отримувала необхідну допомогу від фахівців Сумського міського центру соціальних служб та його підрозділів, поліції, місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.