Сумська міська рада отримала відзнаку Міністерства розвитку громад і територій України «За професійність, якісне наповнення та забезпечення першості серед міст України по наповненню Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА) в умовах воєнного стану».
Нагороду вручили на форумі «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення», участь в якому від Сумської МТГ брав участь головний спеціаліст відділу «Служба містобудівного кадастру» департаменту забезпечення ресурсних платежів Віктор КОРКІН.
«Верифікація вулиць – це перший етап наповнення реєстру. Її мають виконати всі громади, крім тих, які перебувають у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях. 881 громада вже долучилась до проєкту. 12 великих міст (з населенням 100+ тис.) та 112 громад вже повністю завершили верифікацію вулиць населених пунктів. Першими це зробили, відповідно, місто Суми та Жидачівська громада на Львівщині. Всі громади, що завершили верифікацію вулиць, перейшли до наступного етапу – верифікації номерів адрес», – повідомив заступник міністра розвитку громаді і територій Анатолій КОМІРНИЙ.
Загалом на розширеному заході, який організували Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev, Фонду Східна Європа та представники будівельної спільноти, обговорили ключову роль цифрових інструментів для прозорого повоєнного відновлення.
«У процесі цифровізації роль громад та регіонів ключова, бо провадження цифрових проєктів на місцях неможливе без лідерства та зацікавленості самих громад», – акцентував віцепрем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій КУЛЕБА.
Заступник Міністра розвитку громад і територій України Наталія КОЗЛОВСЬКА розповіла про впровадження Містобудівного кадастру, представила результати роботи існуючих Реєстрів, а також презентувала нові реєстри системи цифрового сектору містобудування. Серед них – Реєстр адміністративно-територіального устрою, Реєстр будівель і споруд, Єдиний державний реєстр адрес, Базу даних енергетичних показників будівель, Електронну систему ціноутворення у будівництві, Реєстр містобудівної документації та Єдину державну електронну систему у сфері будівництва.
Під час обговорення цифрових сервісів у містобудуванні говорили й про те, що окрім реформи будівельної галузі, цифрові сервіси також слугуватимуть ефективному впровадженню, зокрема, й житлової політики, впровадженню дієвих планів комплексного відновлення громад України.