0008.jpg

Голова Координаційної ради, заступник міського голови Станіслав ПОЛЯКОВ підкреслив, що велика увага з боку органів влади й громадськості спрямована на питання виявлення й протидію фактам домашнього насильства.

«Основна мета роботи Координаційної ради – досягнути чіткої взаємодії у питаннях протидії домашньому насильству і зробити цю роботу максимально ефективною. Можемо говорити, що в Сумській МТГ створені відповідні служби, які реагують на проблему та, головне, надають фахову психологічну, медичну та юридичну допомогу тим, хто цього потребує», – зазначив посадовець.

Заступник голови Координаційної ради, заступник директора департаменту соціального захисту населення Ірина ЛАГІРЕНКО розповіла, що у поточному році до департаменту соціального захисту населення надійшло 960 повідомлень про випадки домашнього насильства. Щодо статі – у 74% потерпілими від домашнього насильства є жінки, у 19% випадків – чоловіки, і в 7% від домашнього насильства страждали діти.

«Ми багато розповідаємо про те, що саме слід вважати проявами домашнього насильства в родині. Наголошуємо, що не можна терпіти й замовчувати подібні факти. Дуже важливо, що маємо і результати цієї роботи. Люди вчаться відкрито говорити на цю болючу тему, а ми зі свого боку прагнемо надати їм необхідний захист», – сказала Ірина Лагіренко.

Начальник управління «Служба у справах дітей» Валерія ПОДОПРИГОРА додала, що від конфліктів у родинах найбільше страждають діти. Тож, критично важливим є швидке реагування на випадки жорстокого поводження з дітьми та їх захист від повторних проявів домашнього насильства.

Керівник міського Центру соціальних служб Марія ВЕРТЕЛЬ розповіла про роботу Мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим, що діють на базі міського Центру соціальних служб. З початку року спільно з представниками Нацполіції 679 виїздів на виклики та надали допомогу 421 особі. Також у структурі Центру соціальних служб діє денний центр соціально-психологічної допомоги особам, що постраждали від домашнього насильства, (звернулось 299 людей) і Кризова кімната для цілодобового перебування осіб, що опинились у складних життєвих обставинах.

Старший інспектор сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Сумського районного управління поліції Оксана ДАНІК звітувала про виконання повноважень Нацполіції України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на території Сумської МТГ.

З червня 2023 року Сумська МТГ долучилась до програми представництва Фонду ООН з питань народонаселення «Міста та громади, вільні від домашнього насильства». В межах цього проєкту з необхідних 22 кроків  залишаються в роботі три. Зокрема, слід розробити й затвердити місцеву програму запобігання та протидії домашньому насильству та забезпечити її фінансування; забезпечити реалізацію права постраждалих осіб на отримання правової допомоги та притягнення кривдників до відповідальності; організувати та забезпечити виконання програм з проведення профілактичної роботи з кривдниками, зокрема й виконання рішення судів щодо їхніх протиправних дій та посилення відповідальності за насильницькі дії.

Про підсумки Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходила в сумській громаді у листопаді, про важливу роль і досвід громадських організацій в інформаційно-просвітницькій роботі, активізації громади й створення атмосфери нетерпимості випадкам домашнього насильства розповіла керівник ГО «Ліга сучасних жінок» Ольга ПОЛЯКОВА.

У підсумку засідання Станіслав Поляков озвучив конкретні доручення для продовження діяльності усіх служб, представлених у Координаційній раді з протидії та запобігання домашньому насильству в наступному році.