00010.jpg

Національний веб-портал «Дія. Цифрова громада» це платформа для ефективного управління, яка допоможе  у процесах цифрової траснформації Сумської МТГ.

Заступник міського голови Римма БИКОВА у Сумській МТГ призначена СDTO (Chief Digital Transformation Officer), тобто, цифровою лідеркою, відповідальною за напрям цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 

«У сучасних умовах сумська громада має стати цифровою, це допоможе перевести цілий ряд робочих процесів в онлайн, надаватиме органам місцевого самоврядування, фізичним та юридичним особам інформацію, необхідну для планування та виконання заходів, спрямованих на цифровий розвиток, цифрову трансформацію і цифровізацію на місцевому та регіональному рівні. Цілий ряд цифрових інструментів доступних на цьому порталі допоможуть нам як владі бачити сильні сторони територіальної громади та перспективні вектори нашого зростання», – акцентувала Римма Бикова.

«Дія.Цифрова громада» – це національний веб-портал для збору та оцінки ефективності роботи цифрових лідерів і лідерок із цифрового розвитку та регіональних цифрових команд. Після процедури реєстрації на цій платформі відображатимуться цифрові проекти Сумської МТГ, індекс цифрової трансформації (тобто, дослідження рівня цифрового розвитку громади та її готовності до диджитал-змін).

Цифрова громада – база знань для тих, хто займається цифровізацією на рівні громад. Ресурс пропонує рекомендації щодо впровадження цифрових інструментів, план цифрової трансформації, алгоритми та нормативно-правові документи, які можуть знадобитися для ефективного впровадження цифровізації.

Прогрес у напрямі цифровізації громади визначатиметься за дев’ятьма напрямами:

  • інституційна спроможність (якісне надання послуг мешканцям громади з урахуванням трьох елементів: повноваження, ресурси, нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування).
  • розвиток інтернету
  • ЦНАП (розширення переліку адмінпослуг та цифрових сервісів)
  • цифрова освіта
  • впровадження режиму «без паперів» (що дозволить швидко отримувати публічні послуги онлайн, без вимог додаткової інформації, яка вже є про людину в інших реєстрах).
  • візитівка громади
  • базові публічні послуги (надаються органами державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовими особами, а також підприємствами, установами та організаціями, які перебувають в їх управлінні).
  • галузева цифровізація
  • індивідуальні цифрові проєкти.

Відповідно пошук/пропозиції фінансування розвиткових проектів сумської громади також відбуватимуться на цьому веб-порталі.

Наступним кроком для Сумської МТГ має стати проведення її цифрового аудиту. Він необхідний для правильного і якісного врахування особливостей громади та створення програми цифрової транформації громади.

Платформу Дія.Цифрова громада реалізовано в Україні завдяки підтримці Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.