Жителів сумської громади застерігають не купувати рибу, інші види харчових продуктів на «стихійних» ринках та в інших не встановлених для цього місцях.
Категорично заборонено законодавством купувати м'ясо, рибу, молочні продукти, консервацію, інші види харчових продуктів «з рук» на вулицях, у дворах, скверах, на «стихійних» ринках та в інших не встановлених для цього місцях.
Адже в такій продукції можуть міститись збудники інфекційних хвороб, паразити, небезпечні хімічні речовини.
Одну з найбільших загроз для здоров’я можуть становити різні кишкові інфекції та ботулізм (тяжке харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків) оскільки:
- приватні особи, які реалізують таку продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо;
- якість і свіжість продуктів на стихійних ринках ніхто не перевіряє;
- продукти харчування з невідомими умовами виготовлення та термінами реалізації, як правило, не відповідають санітарним нормам.
Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я.
Стаття 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) забороняє торгувати в містах із рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях. За це в КУпАП передбачено штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 грн до 119 грн) із конфіскацією предметів торгівлі чи без такої.
Стаття 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку провадження господарської діяльності) тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.