0008.jpg

У Центрі професійного розвитку педагогічних працівників в ході учительських сесій освітяни сумських шкіл поділились ідеями та досвідом професійного вдосконалення.

На майстерці «Веселкові ідеї до уроку літератури» спікер заходу – вчителька зарубіжної літератури Сумського обласного академічного ліцею Інна СОРОКА запропонувала колегам сім креативних вправ за кількістю кольорів веселки: «Що в моїй сумочці», «Рецепт гарного настрою (за змістом твору)», «Карти вражень» та інші, які допоможуть учителю урізноманітнити урок та сприятимуть розвитку критичного мислення й творчості у школярів.

Викладач Стецьківської школи Ігор ШУЛЯК провів для 77 колег майстерку на тему «Штучний інтелект для педагогів: секрети ефективності». Спікер зазначив, що штучний інтелект – це ключовий ресурс для підвищення ефективності педагогічної діяльності в сучасній школі та запропонував конкретні інструменти: освітні чат-боти, засоби для створення цікавого інтерактивного контенту для якісного проведення уроків.

Учасниками майстерки на тему «Формуємо критичне мислення засобами цифрових інструментів» стали 18 педагогів закладів освіти Сумської МТГ. Її провела Наталія СОШКА, учителька школи № 23, переможниця міського та обласного етапів всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024». Вона запропонувала колегам цікаві вправи, креативні завдання, з використанням цифрових інструментів, які формують вміння аналізувати інформацію, бачити логічні порушення у твердженнях, аргументувати свої думки.

Живі картини з піску представила вихователька дитячого садка № 27 Ірина КОНОНЕНКО, яка провела майстерку «Розвиваємо таланти: пісочна магія для дошкільнят». Під час квесту «Sand trip in summer» 14 педагогів обговорили вплив пісочної анімації на розвиток дитини, взяли участь у творчих  іграх «Рятівники», «Склади історію» та промалювали на піску відгадки на загадки.

Головна мета таких учительських сесій та майстерок – розвиток і вдосконалення педагогічної майстерності вчителя, та його вміння не лише викласти тему уроку для пасивного сприйняття, а поставити у центр уваги активність учня в процесі навчання, стимулювати його дослідницькі та творчі здібності, вміння критично мислити.