Суми з ознайомчим візитом відвідали представники Тернопільської міської ради, яка є партнером сум’ян у національному проєкті «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Начальник управління економіки, промисловості та праці Тетяна КОРЧАК і начальник управління соціальної політики Віталій ХОРКАВИЙ привезли з собою перший вантаж допомоги: генератори та портативні газові плити.
«У рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» ми підписали Меморандум про співпрацю, і сьогодні маємо за честь вперше приймати представників громади-партнера – Тернополя. Це важливий момент для нас, адже ми показуємо, як живе наша прикордонна громада, з якими викликами стикаємося щодня та які рішення втілюємо для підтримки сум’ян. Ми цінуємо готовність наших партнерів допомагати та ділитись досвідом. Сподіваємось, що ця співпраця стане прикладом того, як об’єднані зусилля можуть сприяти відновленню, розвитку та зміцненню громад. Для нас важливо, щоб ця підтримка стала основою для тривалої дружби та взаємодії між нашими громадами», – сказав в. о. міського голови Артем КОБЗАР.
Під час перебування в Сумах гості поспілкувались із керівництвом громади та відвідали низку об’єктів в Сумах і Стецьківському старостинському окрузі, що зазнали руйнувань внаслідок ворожих атак. Зокрема, побували біля пошкоджених будинків на вул. Герасима Кондратьєва, вул. Петропавлівська, вул. Героїв Крут, у школі с. Стецьківка та у КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона».
Також ознайомилися з роботою «Соціального простору», що діє на базі КУ «Сумський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня». Завітали й до КУ «Центр учасників бойових дій», який зацікавив партнерів, оскільки вони планують створити подібний і у своїй громаді.
«Будемо сприяти, допомагати й переймати досвід, адже сумська громада має, хоч і гіркий, але важливий досвід допомоги ветеранам», – зазначила Тетяна Корчак.
Нагадаємо, Сумська міська територіальна громада як громада-форпост і Тернопільська міська територіальна громада як громада-партнер у грудні підписали Меморандум про співробітництво в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади». Передбачається проведення спільних заходів для підвищення спроможності громади-форпосту в процесі відновлення пошкодженого внаслідок бойових дій та/або обстрілів житла, соціальної інфраструктури завдяки проведенням поточних ремонтів, відновленню життєзабезпечення громади, а також наданню гуманітарної та будь-якої іншої допомоги.