У ніч на четвер, 30 січня, в результаті атаки ворожий БпЛА влучив у житлову багатоповерхівку в Сумах.
3 лютого
Комунальники відновили подачу гарячої води на перший і другий під'їзди будинку, де було влучання.
***
1 лютого
Обслуговуюча організація (ПРБП «Рембуд») працює над відновленням комунальних послуг у найбільш пошкодженому будинку. Ближче до вечора подали тепло на перший і другий під'їзди. Також у мешканців є холодна вода, електроенергія та газ, працюють ліфти. У понеділок комунальники продовжать роботи з відновлення подачі гарячої води.
***
Працівники КП «Зеленбуд» сьогодні закрили решту вибитих вікон, де це було можливо.
Роботу штабу у ДНЗ № 9 згорнули. З понеділка, 3 лютого, подавати заяви на обстеження пошкоджених квартир необхідно до відділу відновлення майна на території громади: вул. Британська, 21, каб. 2. Загалом за три дні таких звернень надійшло 163. Також із постраждалими на своїх постійних робочих місцях продовжують працювати відповідні структурні підрозділи міської ради.
За порядком на місці події вдень стежили працівники поліції та представники громадського формування «СОВА». Правоохоронці перебуватимуть на місці події й у вечірній та нічний час .
***
На місці влучання комунальники продовжують забивати вибиті вікна.
***
У лікарні померла постраждала 1948 року народження.
31 січня
За інформацією штабу з ліквідації наслідків НС, кількість постраждалих зросла до 16.
Протягом дня тривали роботи з відновлення надання комунальних послуг, у будинку, де було влучання.
Ліквідовували наслідки надзвичайної ситуації, консультували постраждалих і надавали різного допомогу працівники КП «Зеленбуд», КП «Спецкомбінат», ТОВ «Профібілд», волонтери ГО «Проліска», місцева організація Червоного Хреста, БО «БФ «Жито. Сіємо добро», ГО «Добробат», ГО «Право на захист», БФ «Рокада», Бф «Мирне небо Харкова», ГО Nova Ukraine, рятувальники, поліцейські.
Від міської ради працювали фахівці департаменту інфраструктури міста, управління муніципальної безпеки, управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», департаменту соціального захисту населення, відділу відновлення майна на території громади, Комісії з розгляду питань надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна.
За два дні працівники комунальних підприємств, волонтери закрили 316 вікон. Завтра зеленбудівці продовжать цю роботу.
Аварійний, 3-й під'їзд у будинку, що пошкоджений найбільше, закрили для доступу. В середу, 5 лютого, з 9:00 до 14:40 у супроводі рятувальників мешканці зможуть потрапити до осель, аби забрати майно, що вціліло. Нині обслуговуюча організація складає список тих, хто вивозитиме речі, речі, аби можна було зорієнтуватись щодо необхідної техніки та людей.
Заяв щодо обстеження пошкоджених квартир прийнято вчора та сьогодні 153, пошкодження автомобілів – 10.
БФ «Мирне небо Харкова» надало фінансову допомогу 44 домогосподарствам.
У вечірній нічний час на місці удару чергуватимуть співробітники поліції.
У суботу, 1 лютого, штаб з ліквідації наслідків НС працюватиме з 10:00 до 13:00. У понеділок, 3 лютого, заяви щодо пошкодженого майна можна буде подати за адресою: вул. Британська, 21, каб. 2.
***
Сьогодні стаціонарний штаб працюватиме до 17:00, завтра – з 10:00 до 13:00.
***
Загинуло дев’ятеро людей, постраждало 15 (14 дорослих і дитина). П’ятеро перебувають у стаціонарах медичних закладів (стан чотирьох, зокрема дитини, – тяжкий).Триває ліквідація наслідків НС.
На місці події працюють 100 людей і 10 одиниць техніки.
Відновлено електропостачання двох під’їздів у будинку, який найбільше пошкоджений.
Закрито загалом 146 вікон.
Прийнято 127 заяв на обстеження пошкоджених помешкань.
***
31 січня
Аварійно-рятувальні та пошукові роботи завершено. Роботи з ліквідації наслідків НС завтра продовжать.
***
Деблоковано чоловіка 1967 року народження.
Співробітники ДСНС продовжують розбирати завали. Протягом дня демонтували 27 аварійних несучих конструкцій.
Комунальники, волонтери та мешканці закрили сьогодні 134 вікна. Завтра відповідні роботи продовжать.
У будинку, де було влучання, через завали поки що немає доступу до елеваторного вузла, що унеможливлює проведення робіт з відновлення теплопостачання. Також зруйновані лежаки холодного та гарячого водопостачання.
Укриття в ДНЗ № 9 працює цілодобово. В кого є потреба, можуть залишиться там на ніч. Також на місці прильоту розташований намет ДСНС. Ті, кому необхідне розміщення в гуртожитку, мають звернутись до штабу.
Прийнято 104 заяви на обстеження пошкоджених квартир.
Увечері та вночі працівники поліції пильнуватимуть публічний порядок на місці події.
***
Деблоковано тіло мешканки 1987 року народження.
***
У п'ятницю, 31 січня, після зустрічі з постраждалими волонтери БФ «Мирне небо Харкова» реєструватимуть жителів пошкоджених будинків на багатоцільову грошову допомогу. З собою необхідно мати паспорт і реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). Також для реєстрації потрібні реквізити IBAN, підтвердження серйозних пошкоджень, наслідків обстрілу (фото, відео, документи, довідки тощо), документ, який підтверджує наявність поранення (за наявності).
***
З-під руїн деблокували тіло чоловіка 1950 року народження.
***
Встановлені особи двох загиблих. Це ще одне подружжя.
***
Управління охорони здоров'я повідомляє про 13 постраждалих, серед яких дитина. П'ятьох шпиталізували, ще стільки ж лікуються амбулаторно, трьом, у яких ситуаційна реакція на стрес, надали допомогу на місці.
***
За інформацією штабу з ліквідації наслідків НС, станом на 15:00 відомо про шістьох загиблих (два подружжя, особи інших чоловіка та жінки – не встановлені).
Постраждало 10 людей.
На цей час відновили 104 вікна у багатоквартирних житлових будинках розташованих в районі повітряного удару.
Прийнято 95 заяв на обстеження пошкоджених помешкань.
Надійшли заяви від восьми фізичних осіб про пошкодження автомобілів.
***
За інформацією в. о. керівника робіт з ліквідації наслідків НС – першого заступника міського голови Артема КУЗНЕЦОВА, в результаті влучання БпЛА в житловий багатоповерховий будинок на вул. Героїв Крут загинуло четверо сум’ян, постраждало дев’ятеро (з них одна дитина). На стаціонарному лікуванні перебувають п’ятеро людей (четверо дорослих та одна дитина, з яких троє дорослих і дитина – у тяжкому стані), ще четверо лікуються амбулаторно.
У ліквідації наслідків ворожої атаки беруть участь майже 300 людей (працівники органів місцевого самоврядування, ДСНС, Нацполіції, комунальних підприємств, громадських організацій).
Співробітники ДСНС врятували чотирьох людей (з них одна дитина) та евакуювали 118 мешканців.
Через влучання на рівні шостого поверху значних пошкоджень зазнав сам будинок та сусідні багатоповерхівки. Загалом пошкоджено 10 будинків на вул. Героїв Крут.
Спеціалісти департаменту інфраструктури міста та управління муніципальної безпеки зафіксували пошкодження 462 віконних конструкцій (зокрема, 241 балконна рама, 181 квартирне вікно, 40 вікон у під’їздах).
Для проведення аварійних та інших невідкладних робіт залучені комунальні служби та надавачі житлово-комунальних послуг: КП «Зеленбуд», КП «Електроавтотранс», КП «Спецкомбінат», КП «Міськсвітло», ПРБП «Рембуд», АТ «Сумиобленерго», Сумської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України».
Від органів місцевого самоврядування на місці події працюють представники департаменту інфраструктури міста, управління муніципальної безпеки, управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», департаменту соціального захисту населення, відділу відновлення майна на території громади, а також Комісії з розгляду питань надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна.
Електропостачання одного з двох будинків, де не було світла, відновлено.
Департамент інфраструктури міста надав пиломатеріали, цвяхи, саморізи, дюбелі. ГО «Проліска» та місцева організація Червоного Хреста – плівку, брезент, OSB-плити, ковдри.
Волонтери п’яти організацій – БО «БаЛу», ГО «Суми Дефенс», ГО «Східна Січ», БО «БФ «Жито. Сіємо добро», ГО «Добробат» – допомагають мешканцям закривати вибиті вікна. Представники ГО «Право на захист» надають юридичну та психологічну допомогу постраждалим, а від ГО Nova Ukraine організували гаряче харчування для потерпілих та учасників робіт із ліквідації наслідків атаки.
Працівники управління муніципальної безпеки та Комісії з розгляду питань надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна роз’яснюють мешканцям механізм отримання компенсацій та допомог, а також порядок подання документів на «єВідновлення».
Фахівці департаменту соціального захисту населення вже прийняли 48 заяв на обстеження пошкоджених квартир.
Опрацьовується питання щодо видачі постраждалим грошової допомоги у розмірі 10,8 тис. грн за участі громадських організацій.
***
Стаціонарний штаб із ліквідації наслідків НС сьогодні працюватиме в ДНЗ № 9 до 17:00. У п'ятницю, 31 січня, о 10:00 в укритті цього закладу освіти відбудеться зустріч із постраждалими за участі представників структурних підрозділів міської ради, які задіяні у відповідних роботах, і благодійних організацій.
Мешканцям пошкоджених квартир, які потребують тимчасово житла, необхідно звернутись до штабу.
***
На місці ворожого влучання з 8:30 ранку працює мобільний штаб та представники влади Сумської громади, працівники КП «Зеленбуд», КП «Міськсвітло», КП «Спецкомбінат», обслуговуючої організації ПРБП «Рембуд».
В одному будинку повністю зруйновані вісім квартир. Бригади рятувальників ДСНС за допомогою спеціальної техніки розбирають зруйновані конструкції. У найбільш пошкодженому будинку відсутні електро-, тепло- та водопостачання, частково газопостачання Ще в одному будинку немає електропостачання. Комунальники працюють над відновленням надання житлово-комунальних послуг.
Працівники департаменту інфраструктури міста, волонтери ГО «Проліска», місцевої організації Червоного Хреста видають мешканцям пошкоджених квартир будматеріали, – ОSB-листи, брезент, ковдри.
Представники БО «БаЛу», ГО «Суми Дефенс», БО «БФ «Жито. Сіємо добро» – закривають вікна. Волонтери міжнародної організації World Central Kitcven та ГО Nova Ukraine – надають постраждалим та волонтерам чай, каву й гарячі обіди. У стаціонарному штабі, який працює у приміщенні ДНЗ № 9, консультують громадян та приймають заяви на обстеження пошкодженого житла.
Для звернення до штабу слід мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також документ про право власності на нерухоме майно.
Телефон штабу: (066)5437677.
***
За інформацією управління охорони здоров'я, з дев'яти постраждалих (вісім дорослих і дитина) п'ятеро отримують стаціонарне лікування, троє лікуються амбулаторно, 78-річній жінці, в якої ситуаційна реакція на стрес і яка є найстаршим постраждалим, надали допомогу безпосередньо на місці події. Наймолодшому постраждалому (дівчинці) – вісім років.
***
З-під завалів дістали тіла ще двох загиблих.
***
Наразі відомо про двох загиблих і дев'ятьох постраждалих (всі – середньої важкості), серед них дитина.
***
У будинку, де було влучання, відключено електро-, водо- та теплопостачання. Також в одному під'їзді немає газу (без блакитного палива – 40 абонентів).
***
Постраждалих готові прийняти на ночівлю в ДНЗ № 9.
***
Інформація щодо загибелі людини не підтвердилась, але є четверо постраждалих, серед яких 7-річна дитина та 18-річний юнак (він у важкому стані). Усіх шпиталізували.
***
На місце події виїхали відповідні служби та керівництво громади.
Попередньо, одна людина загинула, ще одна – отримала поранення.
У разі виявлення пошкоджень будинку чи окремих конструкцій необхідно звернутись до поліції на лінію 102 для фіксації цього факту.
У четвер, 30 січня, з 9:00 у ДНЗ № 9 розпочне роботу штаб із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, представники якого також з 8:30 працюватимуть на місці влучання.
Там, зокрема, постраждалих консультуватимуть і прийматимуть заяви на обстеження пошкодженого житла. З собою необхідно мати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також документ, що засвідчує право власності на нерухоме майно.