Мешканців будинків по вул. Героїв Крут, пошкоджених в ніч на 30 січня, проконсультували з питань відновлення майна та отримання різних видів допомоги.
В укритті ДНЗ № 9 з людьми зустрілись представники влади громади, Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна, ЦНАПу, ДСНС, БФ «Рокада», БО «Благодійний фонд «Право на захист», БФ «Мирне небо Харкова».
В. о. керівника робіт з ліквідації наслідків – перший заступник міського голови Артем КУЗНЕЦОВ від імені керівництва сумської громади висловив співчуття родинам загиблих сум’ян та усім, чиє житло пошкоджене чи зруйноване внаслідок влучання ворожого безпілотника, та наголосив на важливості підтримки й допомоги.
«Наразі необхідно якнайшвидше вирішити усі проблеми, які турбують людей. Відновити те, що можна відновити та допомогти людям отримати відшкодування й компенсації. Ми дуже вдячні усім благодійним організаціям, які приходять на допомогу жителям громади. За національним проєктом «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» надійшло запрошення від громади партнера з Тернополя для сум’ян, які втратили своє житло після атаки російського безпілотника 30 січня. Тож, можна зареєструватись у штабі й отримати прихисток у Тернополі», – повідомив Артем Кузнецов.
Мешканцям розповіли, скільки приблизно триватиме розбір завалів, коли можна буде забрати з пошкоджених помешкань речі першої потреби.
Начальник комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна Анатолій ЗАНЧЕНКО відповів на запитання щодо стану будинку та розповів учасникам зустрічі про процедуру подання документів на фінансове відшкодування.
«Чи підлягатиме відновленню сам будинок, визначить лише експертиза, яку профінансують коштом бюджету громади. Мешканці за державною програмою «єВідновлення» отримують компенсацію за пошкоджене та зруйноване нерухоме майно: на двері вхідні та міжкімнатні, вікна, балконні рами, стелі, шпалери. Якщо ж квартира не підлягає відновленню, в документах, які ви подасте через портал «Дія» в реєстр зруйнованого та пошкодженого майна, маєте вказати стан як зруйноване майно», – акцентував посадовець.
Окремі роз’яснення надала мешканцям заступник директора департаменту соціального захисту Ірина ЛАГІРЕНКО.
«Залежно від ступеня пошкодження нерухомого майна, мешканці зможуть отримати у департаменті соцзахисту одноразові виплати, а також щомісячні виплати на проживання. У кого житло взагалі зруйноване, отримають виплати як ВПО навіть у межах сумської громади. Родичі тих, хто наразі перебуває у лікарнях, а також родичі загиблих сум’ян мають зареєструватись у департаменті соцзахисту, щоб отримати грошові виплати з бюджету громади та від громадських організацій», – повідомила Ірина Лагіренко.
Також у фоє ДНЗ № 9, де представники штабу з ліквідації наслідків НС продовжили приймати заяви на обстеження пошкоджених квартир, а координатори БФ «Мирне небо Харкова» реєстрували мешканців будинку на отримання багатоцільової грошової допомоги – по 10,8 тис. грн на кожну людину.
За словами представника фонду, також буде надана гуманітарна допомога: постільні та гігієнічні набори, окремо ще наплічники для дітей.
Мешканців інших будинків, які зазнали пошкоджень, запрошують на реєстрацію з 9:00 до 17:00 у понеділок, 3 лютого, до офісу БФ за адресою вул. Революції Гідності, 11 з документами: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), документ про право власності на житло, бажано також фото пошкоджень та руйнувань.
Разом із тим, усі, чиє майно зазнало пошкоджень і хто повідомив про це до штабу з ліквідації наслідків НС, можуть отримати продуктові набори від Global Empowerment Mission Ukraine за адресою: вул. Харківська, 35.