Представники влади Сумської МТГ та Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) визначили перший спільний проєкт.
План дій узгодили на зустрічі сторін.
Громаду представляли заступник міського голови, CDTO (цифрова лідерка) Римма БИКОВА, а також фахівці профільних структурних підрозділів: управління архітектури та містобудування департаменту забезпечення ресурсних платежів, управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», управління суспільних комунікацій, відділу інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення.
З боку Програми участь у зустрічі взяли координатор із цифровізації регіонів Сергій ГУНЬКО, менеджерка проєктів із цифрового розвитку громад Софія САКАЛОШ, регіональна координаторка у Сумській області Катерина ЧЕПІК. Вони презентували можливості, які EGAP може запропонувати громаді вже зараз, а це: система електронної черги, платформа для взаємодії влади з громадянами «СВОЇ» (чат-бот і конструктор сайтів). Говорили також про «Карту містянина», електронний квиток.
«Раді вітати Суми в команді EGAP. Ми зосереджені на підвищенні ефективності роботи органів місцевого самоврядування, і цифрові рішення допоможуть зробити послуги доступнішими для людей. Ми готові підтримати громаду та поділитися досвідом успішних впроваджень в інших містах», – зазначив Сергій Гунько.
Заступник міського голови Римма Бикова наголосила, що цифровізація є одним із пріоритетів місцевої влади, проте брак фінансування гальмує реалізацію важливих проєктів
«Серед першочергових завдань – завершення розробки комплексного плану просторового розвитку громади. Він необхідний сум'янам, проте його реалізація потребує близько 20 млн грн. Наявність такого цифрового продукту надала б можливість жителям громади мати повну інформацію щодо тієї чи іншої земельної ділянки, а отже розуміння того, що можна на ній робити, а що ні. Проте, в умовах війни ми не можемо виділити такі кошти, як і на інші цифрові сервіси, що покращили б роботу міської ради та комунікацію з громадою. Тому ми активно шукаємо можливості залучення фінансування», – пояснила посадовець.
Учасники зустрічі окреслили першочерговий проєкт, що може бути реалізований найближчим часом, – створення за допомогою конструктора вебсайтів «СВОЇ» порталів громади та ЦНАПу. Це безоплатно для громади, яка натомість отримує якісні та функціональні сайти. Сумська міська ТГ вже подала відповідну заявку та діє згідно з алгоритмом. На перспективу, – повідомила Римма Бикова, – громада прагне здійснити цифрову трансформацію сумського ЦНАПу, зробивши його Дія Центром – комфортним сервісом нового покоління. Утім, для цього необхідно виконати вимоги щодо безбар'єрності, запровадити додаткові сервіси та послуги, обладнати місця для самообслуговування громадян тощо.
Програма EGAP фінансується Швейцарією та реалізується Фондом «Східна Європа» у співпраці з Мінцифрою та Фондом Innovabridge.