0008.jpg

Сумська міська рада спільно з юристами БФ «Право на захист» провели тренінг з підвищення кваліфікації спеціалістів, які працюють з людьми, чиє майно пошкоджене чи знищене внаслідок бойових дій.

На спільній зустрічі були присутні заступник міського голови керівник робіт із ліквідації наслідків НС Станіслав ПОЛЯКОВ, голова Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна Анатолій ЗАНЧЕНКО, начальник відділу відновлення майна на території громади Станіслав БІРІН і нещодавно призначені спеціалісти цього підрозділу, фахівці департаменту соціального захисту населення, представник БФ «Право на захист», юрист з питань ВПО Владислав ЦИБУЛЬКО.

За словами Станіслава Полякова, разом з БФ «Право на захист» домовились детально відпрацювати усі юридичні аспекти та якісно підвищити професійну кваліфікацію усіх, хто залучений до роботи з людьми, чиє житло пошкоджене чи зруйноване внаслідок ворожих атак.

«Ключове завдання для нас як представників влади – підтримати жителів нашої громади, які через війну втратили своє житло. Наш обов’язок – надати людям професійну допомогу з відновленням втрачених документів, допомогти з реєстрацією для отримання державних коштів чи то на ремонти пошкоджених квартир, чи то для отримання сертифіката на нове житло. В цій роботі виникає дуже багато проблем, вирішення яких вимагає юридичної кваліфікації. І саме в цих правових аспектах БФ «Право на захист» – наш партнер, що постійно надає нам цей супровід, за що влада Сумської громади їм дуже вдячна», – акцентував Станіслав Поляков.

Голова Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна Анатолій Занченко зазначив важливість фахового оцінювання обсягів завданої шкоди.

«Ми на кожних зборах мешканців розповідаємо людям як важливо дотриматись порядку й термінів звернень, але так само з нашого боку важливо обстежити стан житла, скласти Акт пошкоджень, і пояснити людині головне, чи має вона право, чи не має на фінансову компенсацію тих збитків, яких завдала ця війна», – сказав Анатолій Занченко.

На тренінгу уточнили терміни й порядок звернень громадян, чия нерухомість пошкоджена; алгоритм дій з обстеження завданих руйнувань, складання актів документування фактів пошкоджень; наголосили на наявності основних документів – це право власності і технічний паспорт на житловий будинок/квартиру.

Юрист БФ «Право на захист» Владислав Цибулько деталізував вимоги нормативних документів щодо категорій житла для включення до програми «єВідновлення», розповів про загальну схему компенсаційного механізму та як він діє при різних ступенях пошкоджень.

Якщо пошкодження часткове – людина має право на компенсацію у формі фінансування для проведення ремонту (Порядок КМУ № 381). Якщо житло непридатне до експлуатації (проживання) знищене повністю, надається компенсація у вигляді житлового сертифіката чи коштів на будівництво (Порядок КМУ № 600).