0005.jpg

У Сумах за круглим столом керівництво влади Сумської МТГ та представники громадських інституцій відверто говорили про співдію та комунікацію задля розвитку громади.

Таку зустріч «Громадська участь в умовах воєнного стану» організувало управління суспільних комунікацій за ініціативи заступника міського голови Римми БИКОВОЇ.

Серед учасників – представники ГО «Місто розумних», ГО «Північна правозахисна група» та Ради ВПО Сумської МТГ, міської та обласної організації Українського товариства сліпих, ГО «Сумський пресклуб», ГО «Центр громадських ініціатив «Інтелект Сумщини», Молодіжної ради при Сумській міській раді, ГО «Цукр», ГО людей з інвалідністю по зору «Ініціативи Слобожанщини», обласної організації УТОС, БФ «Право на захист» та ін.

Римма Бикова нагадала, що нещодавно Сумська міська рада ухвалила Статут Сумської міської територіальної громади, над яким тривалий час працювали посадовці, депутати, науковці, представники громадськості, експерти Офісу Ради Європи в Україні. Документ є справжнім Кодексом громадської участі, де враховані усі законодавчі новації щодо реалізації політики народовладдя та локальної демократії. І навіть в умовах воєнного стану розуміємо, що залучення громадськості відіграє суттєву роль у зміцненні стійкості як нашої країни, так і громади.

Посадовиця від початку закликала присутніх не лише представити власний досвід, але й поділитися своїми думками чи пропозиціями щодо того, як потрібно удосконалити комунікацію з владою, на які проблемні питання звернути увагу чи домовитися про співпрацю.

І дійсно, протягом понад двох годин за круглим столом панувала атмосфера відвертого діалогу, де кожен з присутніх мав можливість як розказати про свою діяльність, так і звернути увагу керівництва громади на певні проблемні питання чи прогалини у взаємодії.

Тож завдяки тому, що у залі зібралися представники різних за напрямком та можливостями активних громадських організацій, вдалося визначитися з широким колом проблем. Як зауважили учасники, що їм й самим було корисно почути колег та партнерів, поділитися наболілим, і що подібних таких зустрічей та комунікації не вистачає.

Мова йшла як про точкові проблемні питання, так і потреби у стратегічних комунікаціях. Зокрема, порушували проблематику безбар’єрності, організації роботи штабу з ліквідації наслідків ворожих атак, допомоги постраждалим, реалізації потреб молоді, підтримки ветеранів, ментального здоров’я, інформаційної відкритості та цифровізації, благоустрою зон відпочинку і тротуарів та багатьох інших.

Втім присутні говорили не лише про нагальні аспекти життя громади, а й наголошували на важливості візії післявоєнного її розвитку. Тож дискутували щодо визначення таких ключових напрямків, реалізації напрацьованих стратегічних документів, поновлення роботи над Концепцією інтегрованого розвитку Сумської МТГ тощо.

Кожен громадський запит, кожна озвучена проблема були занотовані для опрацювання або ж одразу отримували відповідь чи роз’яснення від Римми Бикової.

На переконання посадовиці, наразі важливо намагатися паралельно спільно працювати як над розв’язанням поточних питань, так і над концептуальними завданнями. Адже маємо не лише створювати безпечні умови й надавати підтримку військовим і жителям громади, а й вести пошук партнерів та інвесторів, які б допомагали у відновленні громади та її спроможностей на перспективу.

Представники громадських інституцій підтримали прагнення влади до співдії та висловилися щодо готовності до активної комунікації.

«Сьогодні ініціювали зустріч із громадськістю, для того, щоб почути один одного, зрозуміти, які є позитивні здобутки у нашій комунікації, які є проблемні аспекти, які нам потрібно виправляти якнайшвидше. У підсумку домовилися, що наші зустрічі за «круглим столом» будуть на систематичному рівні, накреслили можливі напрямки, за якими маємо спільно рухатися щодо інформаційної підтримки жителів громади та у площині розвитку наших взаємовідносин», – прокоментувала результати зустрічі заступник міського голови Римма Бикова.