У КУ «Центр учасників бойових дій» провели правопросвітницький захід на тему: «Грошове забезпечення зниклих безвісти військовослужбовців та тих, хто перебуває в полоні».
Під час зустрічі з родичами зниклих безвісти та полонених захисників і захисниць обговорили зміни до Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», що набули чинності 1 лютого. Зокрема, роз’яснили нові правила розподілу грошового забезпечення військовослужбовців між рідними.
Тепер військовослужбовці мають право самостійно визначати, хто з рідних отримуватиме виплати в разі їхнього зникнення безвісти чи потрапляння в полон, для чого потрібно оформити особисте розпорядження. Якщо ж такої довіреності немає, кошти виплачуватимуться за таким принципом:
- 50% зарплати розподілятимуть рівними частинами між представниками родини першої черги (дружиною/чоловіком, законними представниками неповнолітніх дітей, дітьми з інвалідністю з дитинства або їхніми представниками, батьками військовослужбовця, за винятком осіб, що отримують аліменти, та батьків, позбавлених батьківських прав);
- у разі відсутності представників першої черги 20% грошового забезпечення розподіляється рівними частинами між представниками другої черги (повнолітні діти, рідні брати/сестри), законним представником яких є військовий;
- 50 або 80% невиплачених коштів залишаються у військовій частині, доки захисник не повернеться. Якщо військовий загинув або офіційно визнаний померлим, ці кошти входять до спадщини.
Також на зустрічі обговорили порядок отримання родичами військовослужбовців витягу з Єдиного державного реєстру ветеранів війни або через ЦНАП для оформлення пільг на житлово-комунальні послуги. Зробити це можуть:
- чоловік/дружина;
- непрацездатні батьки;
- законний представник дитини (до 18 років);
- неодружені повнолітні діти, які мають інвалідність з дитинства I та II групи або інвалідність I групи;
- особа, що перебуває під опікою або піклуванням особи, відомості про яку запитуються.