0009.jpg

На апаратній нараді при в. о. міського голови Артемові КОБЗАРЮ директор департаменту соціального захисту населення Тетяна МАСІК доповіла про заходи з підтримки ВПО та інших вразливих категорій.

На сьогодні Сумській громаді зареєстровано та проживає 30166 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Щотижня близько 200 людей звертаються для оформлення такого статусу та отримання різних видів соціальної допомоги.

У гуртожитках мешкають 104 родини (164 людини). У резерві громади залишається ще 21 вільне місце для заселення людей із прикордонних територій.

Як повідомила Тетяна Масік, право на статус ВПО мають і жителі Сумської громади, які втратили власне житло внаслідок надзвичайних ситуацій (ворожих атак).

На сьогодні троє власників домогосподарств із будинку по вул. Героїв Крут, 68А, де внаслідок ворожого влучання були зруйновані третій та частково другий під’їзд, вже отримали цей статус. Двоє оформили документи для отримання грошової допомоги з бюджету громади на проживання. Продовжується робота з іншими мешканцями цього будинку та жителями раніше пошкоджених будівель.

За результатами спільної роботи департаменту соціального захисту з представниками Чеської гуманітарної організації «Людина в біді», на сьогодні зареєстровано 120 домогосподарств (165 осіб) з будинку по вул. Збройних Сил України, чиї квартири були пошкоджені внаслідок надзвичайної ситуації 9 лютого цього року. По інших домогосподарствах за цією ж адресою, а також по вул. Косівщинська реєстрація заяв на грошову допомогу ще триває.

Як повідомив староста Стецьківського старостинського округу Юрій ЛИСЕНКО, представники Чеської організації минулого тижня зареєстрували 20 заявок на виплату грошової допомоги від жителів старостату.

На сьогодні департамент соціального захисту готовий опрацювати списки осіб – мешканців Сумської громади, які подали заяви на отримання грошової допомоги за самостійне відновлення зруйнованого житла.

Фахівці департаменту проаналізували за допомогою опитувальника потреби ВПО. Для 75% опитаних найбільш актуальна проблема – житло. Наразі 69% внутрішньо переміщених осіб орендують помешкання, ще 30% тимчасово проживають у родичів чи знайомих.

Згідно з опрацьованими опитувальниками, 8% ВПО заявили про необхідність перекваліфікації чи перенавчання. У зв’язку з цим у Соціальному просторі для ВПО вже відбулася їхня зустріч із представниками Служби зайнятості та Центру професійно-технічної освіти.

Також 75% вимушених переселенців потребують підтримки влади у вигляді продуктової гуманітарної допомоги.

Минулого тижня у Сумській громаді було видано 596 продуктових наборів від БО «Благодійний фонд Global Empowerment Mission UA» (GEM) у партнерстві з Фондом Говарда Дж. Баффетта та 2000 наборів від Італійської неурядової організації Fondazione Progetto Arca.

Продуктові набори надали жителям громади, які досі не отримували такої допомоги та мають зареєстроване місце проживання в межах Сумської МТГ. Допомогу отримали родини, чиї домогосподарства постраждали від війни, сім’ї загиблих і зниклих безвісти захисників України, внутрішньо переміщені особи, люди з інвалідністю I та II груп, а також сім’ї, в яких виховуються діти з інвалідністю віком до 18 років.