Представників влади громади провели консультації та роз'яснення для сум'ян щодо відновлення житла та соціальної підтримки.
На зустріч зібралось понад 100 жителів мікрорайону; заступник міського голови, Станіслав ПОЛЯКОВ, представники відділу з питань відновлення майна, департаменту інфраструктури міста, департаменту соціального захисту населення, Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об'єкти нерухомого майна, управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми», КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації».
Заступник міського голови розповів про шляхи розв'язання проблеми щодо майна, пошкодженого вибухом, зокрема, вибитих вікон, виходів на балкони, дверей тощо.
Він роз’яснив, що мешканці можуть відновити майно за допомогою програми «єВідновлення» або отримати матеріальну допомогу за самостійне відновлення майна. Це цільова грошова виплата коштом бюджету Сумської МТГ особам, які самостійно відновили пошкодження, у межах усередненої вартості в Сумській області.
Також Станіслав Поляков зазначив, що мешканці, які вже уклали договори з гуманітарними організаціями та отримали від них вікна або грошову допомогу на відновлення вікон, не мають права на цю цільову виплату.
Механізм і алгоритм дій щодо реєстрації в програмі «єВідновлення» через сервіс «Дія» роз’яснили представники управління «Центр надання адміністративних послуг у м. Суми». Якщо постраждалі не зареєстровані в «Дії», їм пропонують звернутись безпосередньо до ЦНАПу, де допоможуть подати відповідні заяви щодо відновлення майна.
Окреме роз’яснення отримали жителі будинків за адресами: вул. Металургів, 73, 75, 77 та вул. Степаненківська, 20. Департамент інфраструктури міста замовив експертизу, яка визначить, чи підлягатиме відновленню будинок або чи є приміщення придатним для проживання. За цими адресами нарахування всіх комунальних послуг, які обліковуються без лічильників, призупинено.
Також не нараховуються платежі мешканцям трьох квартир по вул. Леоніда Бикова, 6/1, які пошкоджені пожежею.
Питання щодо ремонту дахів, місць загального користування можна спрямовувати головам ОСББ або звернутись до департаменту інфраструктури міста за адресою вул. Британська, 21.
Відповідну експертизу також замовили щодо будинків по вул. Леоніда Бикова, 3, 6,7. Вона з’ясує стан конструкцій дахів для подальшого їхнього ремонту.
Мешканцям, чиє житло зазнало значних руйнувань, розповіли про процедуру отримання компенсації та соціальних допомог.
Активно працює Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені та пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. Її представники прийняли в роботу 642 заяви щодо пошкоджень 24 березня і вже склали понад 300 актів обстеження.
Для отримання детальних консультацій сум'яни, чиє житло зазнало пошкоджень, можуть звернутись до відділу з питань відновлення майна: майдан Незалежності, 2, каб. 4 або за номером: (097)2036093.