0001.jpg

У Сумах постраждалим внаслідок ракетного удару 13 квітня пояснили порядок виплат, відновлення житла та заходи підтримки з боку громади.

Представники влади громади, відповідальних структур і благодійних організацій надали вичерпну інформацію про механізми отримання допомоги, компенсацій та відновлення зруйнованого чи пошкодженого житла.

Керівник робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Станіслав ПОЛЯКОВ ознайомив присутніх з алгоритмом участі в державній програмі «єВідновлення». Він детально описав, як подати заявку, які документи необхідно зібрати, як відбувається нарахування коштів і як їх можна використовувати. Було наголошено, що кожному заявнику важливо дотриматись процедури, адже це дозволяє отримати підтримку та відновити пошкоджене майно.

Голова Комісії з розгляду питань щодо надання компенсацій за знищені або пошкоджені об'єкти нерухомого майна розповів її голова Анатолій ЗАНЧЕНКО пояснив порядок обстеження квартир і будинків, зауваживши, що кожна заява фіксується, а за результатами огляду об'єктів складаються акти, які є основою для отримання компенсацій.

Перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради Світлана МАРИНЧЕНКО повідомила про виплати постраждалим із бюджету Сумської МТГ. Зокрема, передбачено надання по 250 тис. грн родичам першого ступеня споріднення загиблих, які зареєстровані в межах Сумської міської територіальної громади. Крім того, посадовець розповіла про одноразову допомогу за знищене або визнане непридатним для проживання житло, а також інші форми підтримки, включаючи благодійні виплати, які надаються.

Представники благодійних організацій, зокрема ГО «Мирне небо Харкова» та JERU, повідомили про можливість реєстрації на отримання грошової допомоги. Реєстрація наразі триває у штабі, що діє на місці трагедії, згодом її можна буде пройти у представництвах організацій.

Заступник директора Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради Аліна ЛЕВИЦЬКА розповіла про процес відновлення місць загального користування і житлових будинків. Особлива увага приділяється будинку на вулиці Петропавлівська, який зазнав найбільших пошкоджень. Для нього вже замовлено технічне обстеження, після чого буде розроблено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт, що включатиме оновлення покрівлі, димовентиляційних каналів та інших важливих конструкцій. Наразі тривають аварійні роботи. Газопостачання до будинку поки що не відновлюється, адже це можливо лише після обстеження димовентиляційних каналів, на яке управителем будинку вже залучено відповідних фахівців.