Надрукувати
Перегляди: 42

У Сумській міській раді 8 травня відбулося планове засідання Ради безбар'єрності при виконавчому комітеті Сумської міської ради, присвячене ключовому питанню – необхідності створення проєкту місцевого Плану заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року, що має грунтуватися на національному однойменному Плані, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 372-р.

У засіданні взяли участь представники профільних управлінь та відділів міської ради, а також громадських організацій, які опікуються питаннями безбар'єрності. Під час конструктивної дискусії заступник голови Ради безбар’єрності – заступник міського голови Римма БИКОВА окреслила першочергові кроки та завдання, що стануть основою майбутнього плану дій на місцевому рівні.

У свою чергу, начальник Управління освіти і науки Неля ВЕРБИЦЬКА представила членам Ради безбарʼєрності результати завершення комплексу робіт зі створення безбар'єрного доступу на територію Сумського дошкільного навчального закладу № 23 «Золотий ключик». Разом з тим, члени Ради звернули увагу на значні пошкодження тротуару, який прилягає до території вказаного комунального навчального закладу, що створює цілковиту бар'єрність проходу до нього. За результатами обговорення цієї проблематики в протоколі засідання було зафіксовано завдання для Департаменту інфраструктури міста та Департаменту інспекційної роботи найближчим часом провести обстеження вказаної ділянки шляхово-дорожньої мережі та визначити можливі шляхи усунення озвученої барʼєрності.

Важливим аспектом засідання також стало обговорення питань інформаційної безбар'єрності. Начальник відділу аналітики та комунікативних стратегій Управління суспільних комунікацій Андрій МОША доповів про активну роботу над створенням доступного інформаційного простору на новому офіційному вебсайті Сумської міської ради на платформі «СВОЇ». Цей вебресурс покликаний побудувати дійсно зручну і всім зрозумілу взаємодію місцевої влади та громади, адже міститиме просту адміністративну панель та цілковиту інтеграцію сервісів, які вже працюють (е-черги до ЦНАПу, електронної демократії E-DEM, електронних консультацій е-консультації, переглядати інформацію про петиції, відстежувати готовність замовлених послуг, передавати дані лічильників, підписатися та отримувати важливі новини тощо), а також дозволить запустити в роботу чат-бот, де жителі громади отримуватимуть інформацію про муніципалітет та послуги, важливі новини, зможуть голосувати в опитуваннях, записатися до е-черги тощо.

Зазначене стане можливим завдяки співпраці Сумської міської ради зі швейцарсько-українською програмою «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарією.

Під час обговорення було внесено низку цінних пропозицій щодо підвищення рівня інформаційної доступності. Зокрема, обговорювалася необхідність розгляду можливостей автоматичного перекладу інформації сайту на англійську мову, дублювання ключової інформації спрощеним стилем, внесення додаткового функціоналу роботи сайту для осіб з порушеннями зору та забезпечення перекладу жестовою мовою для людей з порушеннями слуху. Учасники засідання підкреслили, що безбар'єрність є всеосяжним поняттям, яке має охоплювати не лише фізичну доступність будівель та інфраструктури, а й рівні можливості в отриманні інформації, здобутті освіти, у працевлаштуванні та користуванні громадським транспортом.

Попри виклики воєнного часу, Сумська міська рада послідовно та в межах наявного фінансування працює над впровадженням принципів безбар’єрності та інклюзії, наближаючи місто до європейських стандартів доступності та соціальної інтеграції.