006.jpg

Інститут з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (далі DVV International) розпочинає прийом заявок на участь у проекті «Регіональні голоси - Створюємо мости для демократії».

До участі запрошуються громадські організації Львівської, Київської, Миколаївської, Харківської та Сумської областей. Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Стартував він у червні 2016 року та триватиме до грудня 2017 року. Кінцевий термін подачі заявок: 23 серпня 2016 року, до 12.00 включно.

1. Мета проекту: сприяння плюралістичним процесам прийняття рішень на місцевому рівні шляхом підвищення якості демократичного співробітництва і створення умов для діалогу між громадськими активістами, журналістами та представниками місцевих органів самоврядування. Для досягнення даної мети «регіональні проектні команди» можуть запропонувати різноманітні проектні ініціативи в рамках реалізації 10-місячних мікропроектів. Терміни реалізації мікропроектів: січень - жовтень 2017 року.

2. Учасники конкурсу: громадські організації, що зареєстровані в Україні та працюють на регіональному рівні та в рамках проекту готові створити, та координувати роботу «регіональної проектної команди». Окрім двох представників регіональної організації-партнера, «регіональна проектна команда» повинна складатися із 2 регіональних журналістів та 2 представників органів місцевого самоврядування. Не підтримується участь в конкурсі: політичних партій; громадських організацій, що мають зв'язок із політичними партіями.

3. Пріоритетні напрямки діяльності проектів:

  • спрощення доступу представників різних груп населення до процесу прийняття рішень на місцевому рівні (особливо для груп з особливими потребами, наприклад, тимчасово переміщених осіб, демобілізованих військовослужбовці та інші);
  • збільшення кількості навчальних програм з громадянської освіти та освіти для демократичного громадянства на регіональному рівні, особливо для молоді; підвищення рівня поінформованості містян з актуальних політичних, економічних та соціальних процесів на регіональному рівні;
  • підтримка незалежних регіональних мас-медій; створення майданчиків для діалогу між громадськими активістами, представниками регіональних мас-медій та представниками органів місцевого самоврядування.

4. Бюджет: загальний бюджет конкурсу: 679500 євро. Максимальна сума фінансування одного регіонального проекту – 7550 євро. Частка адміністративних витрат, у тому числі витрат на оплату, не повинна перевищувати 30% від загальної суми проекту.

5. Термін подання проектних пропозицій: 23 серпня 2016 року, до 12.00 включно. Заявки, що будуть отримані після вказаного строку, не розглядатимуться. Оприлюднення результатів конкурсу: після 1 вересня 2016 року.

6. Як подати заявку? Проектні пропозиції подаються англійською та російською мовами в електронному вигляді на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або безпосередньо — в офіс: 01004, Київ, вул. Костельна, 4, оф.16.

7. Тривалість проекту: загальна тривалість проекту: до 31 грудня 2017 року; загальна тривалість мікропроектів: 10 місяців, з 1 січня по 31 жовтня 2017 року.

8. Пакет проектної пропозиції повинен містити наступні документи: заповнену форму заявки; бюджет проекту в українській гривні та євро (додаток А до заявки); резюме керівника організації; резюме керівника проекту; резюме бухгалтера проекту; коротке резюме регіональних журналістів, що входять до складу «регіональної проектної команди» (не більше 0,5 сторінки); коротке резюме представників органів місцевого самоуправління, що входять до складу «регіональної проектної команди» (не більше 0,5 сторінки); скановану копію свідоцтва про державну реєстрацію; скановану копію статуту чи положення про організацію; скановану копію рішення про включення організації до реєстру неприбуткових організацій.

9. Процедура відбору проектних пропозицій: проектні заявки будуть розглянуті Грантовим комітетом, який сформує Представництво DVV International в Україні.

10. Грантовий комітет залишає за собою право:
• продовжити дію конкурсу та /або не обирати переможців в залежності від результатів оцінки представлених проектів;
• не коментувати й не повертати отримані заявки, але зобов'язується дотримуватися умов конфіденційності щодо змісту отриманих заявок;
• вимагати від учасників конкурсу додаткову інформацію, яку визнає необхідною для належного обґрунтування діяльності та запропонованих витрат.

Кожен проект буде оцінений у відповідності з наступними критеріями: коректність заповнення проектної заявки; відповідність проекту цілі та основним пріоритетним напрямкам діяльності; актуальність запропонованих рішень для представників цільових груп; обґрунтованість подальшого розвитку та стійкості мікропроекту з демократичних процесів прийняття рішень на регіональному рівні; медіа-план кампанії, який буде супроводжувати проект; ефективність використання фінансових коштів: чіткість бюджету, цільове використання коштів, реалістичність і обґрунтованість витрат, співвідношення адміністративних і програмних витрат. Заявки повинні продемонструвати безперервність співробітництва між представниками НГО, журналістами та представниками органів місцевого самоврядування, орієнтованого на розвиток процесів прийняття плюралістичних рішень на місцевому рівні та включення різних груп населення в дані процеси через створення медійних та освітніх програм/продуктів. Дані програми повинні бути поштовхом для діалогу між представниками громадських інституцій, мас-медіа та органів місцевого самоврядування, а саме: програми та сервіси у галузі громадянської освіти (семінари, навчальні курси для дорослих та молоді, сімейна освіта та інше); медійні продукти, які будуть направлені на підвищення рівня поінформованості щодо регіональних політичних, соціальних та економічних процесів; платформи та середовища для відкритого діалогу та обміну ідеями, інформацією та точками зору між представниками громадських інституцій, мас-медіа та владою. Рішення Грантового комітету проекту «Регіональні голоси – Створюємо мости для демократії» є остаточним і перегляду не підлягає. Його підстави не розголошуються.

11. Додаткові вимоги: організації, які пройдуть конкурсний відбір, мають підтвердити свою здатність працювати відповідно до демократичних норм і процедур усередині організацій, вести фінансову звітність за вимогами грантодавця; для членів «регіональних проектних команд» участь у наступних освітніх подіях, що заплановані в рамках проекту «Регіональні голоси – Створюємо мости для демократії», а також участь у розробці контентного наповнення даних подій – обов’язкова.

12. Події в рамках проекту: одноденний Міжрегіональний Форум «Створюємо мости для демократії», 23 вересня 2016 р., Київ; одноденний Міжрегіональний Форум «Створюємо мости для демократії», 23 вересня 2016 р., Київ; регіональний навчальний курс (4 тематичних блоки по 2 дні кожний), жовтень-листопад 2016 р.; дві регіональних сесії Open Space з актуальних соціальних, економічних чи політичних питань місцевого рівня; участь в одній із сесій Open Space в будь-якому проектному регіоні; дводенний тренінг для бухгалтерів та проектних менеджерів «регіональних проектних команд», грудень 2016 р.; фінальний Міжнародний Форум, грудень 2017 р.

13. Проекти не підтримуються, якщо вони містять: виключно чи переважно витрати на проведення семінарів, конгресів у формальній галузі освіти; одноразові заходи (конференції, семінари й т. д.), якщо вони не складають частину ширшої програми; тільки капітальні видатки, витрати на будівництво, реставрацію, закупівлю обладнання та транспортні засоби (закупівля необхідного обладнання, як інтеґральної частини проекту, допустима при відповідному обґрунтуванні); містять дискримінаційний характер у ставленні до окремих груп людей, за ґендерною ознакою, сексуальною орієнтацією, релігійними та етнічними ознаками; витрати на підтримку політичних партій.

14. Фінансування та звітність: з переможцями конкурсу буде укладено договір про надання незворотної цільової фінансової допомоги (гранту). Організації-переможці повинні мати окремий банківський рахунок для управління коштами гранту та по завершенні проекту, надати вичерпну, змістовну та фінансову звітність, згідно з умовами контракту.

15. Термін надання фінального звіту про виконання проекту: 10 листопада 2017 р.

Відповіді на питання, що стосуються участі у проекті, можна отримати за наступними контактами: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +38 066 929 46 49 (керівник проекту - Анна ОПІЦ), Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., +38 099 551 01 50 (координатор проекту – Оксана КУШНІР).