0010.jpg

Аби убезпечити себе та оточуючих, відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення закликає сумчан вкрай уважно ставитися до підозрілих предметів.

Адже ними можуть виявитися вибухові пристрої, про що свідчитиме наявність дротів, малої антени, скотчу, підозрілих звуків (цокання годинника, клацання), джерел електричного живлення (батарейок, акумуляторів) або розтяжки з дроту (шпагату, мотузки), незвичне розміщення предмету, а також не властивий специфічний запах.

Тож у разі виявлення такого предмету в підїзді будинку, його в жодному разі не можна залишати без уваги. Треба опитати сусідів, щоб виявити власника або особу, яка цю річ залишила. Якщо ж влансика виявити не вдасться, треба негайно повідомити про знахідку чергові служби МВСУ, СБУ, ДСНСУ та місцевий підрозділ з питань цивільного захисту.

У випадку подібної знахідки у громадському транспорті також не треба залишатися до неї байдужими. Алгоритм дій у цьому випадку майже ідентичний з попереднім за єдиним винятком – про підозрілу річ треба повідомити водія транспортного засобу.

Надзвичайники закликають городян за жодних обставин не чіпати, не відкривати та не переміщувати підозрілу знахідку, зафіксувати час її виявлення; не використовувати мобільні телефони та засоби радіозв'язку; обов'язково дочекатися прибуття оперативно-слідчої групи, фахівців МВСУ і ДСНСУ та вказати місце знаходження підозрілого предмету; домогтися щоб люди відійшли на безпечну відстань від знахідки.

Окрім того, при загрозі проведення терористичних актів сумчанам нагадують про те, що не можна піддаватися загальній паніці та панікувати. Треба опанувати себе та діяти спокійно і виважено. В першу чергу слід позачиняти вікна та закрити штори (це вбереже від осколків скла). Двері на балкони та лоджії також мають бути зачинені, звідти ж треба прибрати легкозаймисті та паливно-мастильні матеріали.

Далі обов’язково діяти наступним чином: підготувати бинти, йод, вату та інші необхідні медичні засоби для надання першої медичної допомоги; створити необхідний запас харчів і питної води; уникати при загрозі проведення терористичних актів місць масового скупчення людей; відправити (бажано) дітей та родичів (осіб похилого віку), до іншого більш безпечного населеного пункту до родичів або знайомих; обмежити (по можливості) користуванням громадським транспортом; домовитися з сусідами про взаємодопомогу у разі необхідності; підготуватися до екстреної евакуації (скласти в сумку документи, коштовності, гроші та продукти харчування, які швидко не псуються); допомогти хворим і похилого віку родичам або сусідам підготуватися до евакуації; тримати постійно увімкненими радіоточку, телевізор, радіоприймач, телефон; фримати у доступному місці перелік телефонів чергових служб МВСУ, СБУ, ДСНСУ та місцевого підрозділу з питань цивільного захисту для передачі інформації про загрозу проведення терористичних актів.