004.jpg

Відсьогодні міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Берегиня» надає сумчанам соціально вразливих категорій послугу «Соціальне таксі».

Основна мета служби – забезпечити соціальну адаптацію інвалідів, їхнє пересування до лікувальних закладів, державних установ та до об’єктів соціально-культурної сфери.

Для цього за кошти міського бюджету придбано автомобіль Fiat Doblо 2016 року випуску вартістю 382 тис. грн., який пристосований для одночасного комфортного перевезення чотирьох осіб із обмеженими фізичними можливостями.

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО зазначив, що питання підвезення сумчан з інвалідністю вирішилось, не в останню чергу, завдяки активності самих містян із особливими потребами, котрі наполегливо добивались розв'язання проблеми.

«Ми просто зробили те, що ви хотіли. Реально втілили в життя потрібну ідею. Розумію, що це не вирішення всіх проблем, тож ми будемо намагатись і надалі допомагати та робити все, аби ви відчували, що ми з вами разом», – наголосив він.

Олександр Лисенко закликав сумчан із інвалідністю формувати свої пропозиції до проекту бюджету на наступний рік з тим, аби рік за роком питання, що турбують цю категорію сумчан, вирішувались.

Директор терцентру Інна ГАЛІЧЕНКО подякувала міському голові та депутатському корпусу за сприяння у придбанні транспорту. Також очільниця «Берегині» висловила вдячність самим інвалідам, котрі допомагали у виборі авто.

«Наша мрія збулась, – зазначила дружина-інваліда Ольга ШАПОШНІК. – Ми їздимо тричі на тиждень на гемодіаліз, тому ця машина нам життєво необхідна. Тож хочу передати вдячність від усіх інвалідів гемодіалу міському голові за те, що допоміг».

Скористатись «Соціальним таксі» можуть жителі Сум інваліди І групи або одинокі непрацездатні громадяни, які самостійно не пересуваються або пересуваються за допомогою милиць, палиць, візків та інших технічних засобів реабілітації (при них може бути одна супроводжуюча особа).

Можливе підвезення до лікувальних і лікувально-профілактичних закладів; закладів медико-соціальної експертизи; протезно-ортопедичного закладу; закладів соціального захисту; органів Пенсійного фонду України; для участі в культурно-масових, святкових заходах.

Для містян, у яких розмір пенсії не перевищує трьох прожиткових мінімумів, послуга безоплатна (окрім тих, хто отримали машину від держави). Впродовж місяця можливо не більше восьми безкоштовних підвезень у межах міста. Для осіб, котрі потребують процедури гемодіалізу, кількість поїздок не обмежена.

«Соціальне таксі» працюватиме по робочих днях (окрім святкових): з понеділка по четвер – з 8:00 до 17:15; у п’ятницю – з 8:00 до 16:00. Тим, хто хоче скористатись даною послугою, у терцентрі порадили робити заявку заздалегідь.

Аби стати клієнтом служби, необхідно подати письмову заяву, копію паспорта громадянина України або довідку про тимчасове посвідчення громадянина України; довідку про нараховану пенсію, що передує місяцю звернення, довідку про встановлення групи інвалідності, висновок медичної установи про нездатність самостійно пересуватись.

Звертатись треба до департаменту соціального захисту населення ( вул. Харківська, буд. 35, каб. 125) або до територіального центру (вул. Інтернаціоналістів, буд. 18) по понеділках і вівторках – з 8:00 до 17:00, середах і четвергах – з 8:00 до 12:00. Тел. для консультацій: 60-44-98, 60-40-03, (050)4055670, (068)3960169.

Наразі служба «Соціальне таксі» діє на Сумщині лише в двох містах – Конотопі та Сумах. В обласному центрі нині проживає понад 18 тис. інвалідів. Із них близько 2 тис. – інваліди І А групи, а понад 1 тис. – самотні люди з особливими потребами.