004.jpg

У четвер, 29 вересня, у рамках акції «Серце для життя» сумчани перевірили стан свого здоров’я та отримали консультації міських та обласних спеціалістів.

Цього дня до Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 завіталл близько 100 сумчан, які хотіли дізнатися про стан свого здоров’я. Одним медпрацівники вимірювали артеріальний тиск та рівень глюкози крові, інших консультували міські та обласні спеціалісти, серед яких були: кардіолог, невропатолог, окуліст, ендокринолог, дієтолог, нарколог, психотерапевт.

На жаль, за результатами дослідження у кожного п’ятого сумчанина було виявлено підвищений артеріальний тиск і підвищений рівень цукру у крові. Загалом хвороби системи кровообігу найбільш поширені серед населення міста і складають 34,5 %. Також вони посідають перше місце і в структурі смертності – 58,6 %. Захворюваність на серцево-судинні хвороби постійно зростає, а разом з тим і рівень смертності від інсультів ті інфарктів.

Тому, передбачаючи таку статистику, організатори ставили за мету підвищити обізнаність населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і профілактичні заходи, що допоможуть зменшити смертність від хвороб серця.

Для цього фахівці станції швидкої медичної допомоги навчали містян правил надання першої долікарської допомоги при серцевому нападі, гіпертонічному кризі, зупинці серця.

Охочі змогли відпрацювати навички серцево-легеневої реанімації на манекені, а потім переглянути виставку тонометрів та кардіологічних препаратів.