002.jpg

У Сумах спостерігається незначне зниження захворюваності на ГРВІ та грип серед дитячого населення і до збільшення – серед дорослого.
Про поточну епідситуацію, профілактику та лікування цих хвороб говорили на брифінгу 8 грудня.

За словами в. о. завідувача відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Державної установи «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентини МОРЕНЕЦЬ, хворіти більше на застуди сумчани почали минулого тижня. Тоді занедужало на 84 % більше осіб ніж попереднього тижня. Серед загального числа хворих (3310 осіб) більше 61 % становили діти. З них 30 % – школярі.

За останню добу (7 грудня) з приводу ГРВІ та грипу до поліклінік звернулись 627 сумчан, із них 255 дітей. Вдома лікарі оглянули 674 особи (діти – 335). Госпіталізовано було 38 хворих: 29 – грип, дев’ятеро – пневмонії. У важкому стані – четверо.

Наразі, повідомила лікар-інфекціоніст міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди Марина КОРНІЄНКО, спостерігається незначна тенденція до зменшення захворюваності серед дітей. Фахівець пов’язує це із запровадженням у школах Сум карантину. Втім, наголошує, що показники захворюваності залишаються високими. На четвер, 8 грудня, зареєстровано 351 виклик додому. На стаціонарному лікуванні нині перебуває 194 дитини, у 20 діагноз «грип», троє знаходяться у відділенні реанімації. Пневмонії реєструються бактеріальні. Вірусних немає.

Для хворих на ГРВІ та грип у лікарні перепрофілювали місця у ЛОР-відділенні, дерматологічному та неврологічному, відтак, наразі там нараховується загалом 317 інфекційних ліжок.

Натомість серед дорослих, повідомила завідувачка інфекційного відділення міської клінічної лікарні № 4 Світлана ГРИЩЕНКО, хворих навпаки стало більше. Наразі у стаціонарах інфекційного та перепрофільованого минулої доби під ці потреби терапевтичного відділень лікарні перебувають 56 осіб. У 37 пневмонії, у 19 грип. Тяжких випадків немає.

Підхопити ГРВІ та грип ризикують насамперед діти, люди похилого віку, вагітні, особи з зайвою вагою, супутніми хронічними патологіями.

При перших симптомах застуди, особливо коли температура більше 390 і погано збивається, фахівці радять сумчанам одразу звертатись до лікарів, адже грип небезпечний своєю непередбачуваністю. І цього року в Сумах уже трапилась перша за 10 років смерть від цієї недуги серед дитячого населення.

«Коли ви починаєте лікуватись самостійно вдома, можуть розвинутись ускладнення, коли допомогти вже буде важко», – наголосила Марина Корнієнко.

Для профілактики ГРВІ та грипу лікарі радять уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, частіше мити руки з милом, робити вологе прибирання приміщень. Щодо прийому імуномодуляторів, то за словами лікарів, їх ефективність не доведена.

Найбільш дієвим способом профілактики фахівці традиційно називають щеплення. Щоправда, потрібних вакцин у місті наразі немає. За словами Валентини Моренець, вони мають з’явитись найближчим часом. Щепитись за даних умов, заспокоюють лікарі, ще не пізно, робити це можна впродовж усього епідсезону. Єдине застереження – у перші дні після вакцинації утриматися від відвідування місць масового скупчення людей.