007.jpg

Державна податкова інспекція у м. Сумах нагадує по те, що з 1 січня 2017 року значно розширено коло суб’єктів господарювання, які зобов'язані застосовувати касові апарати.

До їх числа потрапили ті, хто здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, підлягаючих гарантійному ремонту. Саме ця категорія платників повинна застосовувати РРО в обов’язковому порядку, незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу.

А це означає, що ФОП-«єдинники», які торгують «технічно складними побутовими товарами» за готівку мають проводити розрахунки із покупцями виключно за допомогою РРО.

При розрахунках із покупцями такої техніки тепер РРО повинні будуть застосовувати також:

  • її виробники;
  • підприємці – платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 мільйона гривень);
  • фізособи, які торгують на ринках за готівку;
  • торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок.

Види технічно складних побутових товарів визначають не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік зазначеної групи товарів, які підлягають гарантійному ремонту або гарантійній заміні, встановлює виключно Кабінет Міністрів України.

Нагадаємо, технічно складні побутові товари – це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, обладнання та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами та на які встановлено гарантійний строк.