006.jpg

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО та директор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегор БРЬОМЛІНГ підписали меморандум про співробітництво між Сумською міською радою та GIZ, метою якого є консолідація зусиль учасників проекту для підвищення рівня енергоефективності міських лікарень.

Очільник Сум подякував гостям за довіру та запевнив, що місто буде сумлінним і відповідальним партнером проекту.

«Дякую нашим гостям, що обрали саме нас. Для того, щоб стати партнером, нам довелось відповідно попрацювати. Коли наші партнери побачили, що ми приділяємо велику увагу нашим медичним закладам, то вони зрозуміли, що є сенс допомогти скерувати нас у те русло, яке дасть найбільший ефект заощадження коштів. Ми хочемо ефективності роботи. Ми готові навчатись», – зазначив очільник Сум

Проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» фінансує Уряд Німеччини. Виконавцем є федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проект націлений на взірцеву енергетичну модернізацію лікарень, що знаходяться у підпорядкуванні міста. Він розрахований на три роки (2016 – 2019 роки). Бюджет складає 3 мл. Євро. Реалізовуватимуть його у двох містах України: Сумах і Чернігові, які було визначено за підсумками конкурсного відбору.

«Це ще один проект щодо створення енергетичної безпеки України та підвищення енергоефективності в Україні в цілому. Це є однією з головних тем для України, особливо в таких соціально значущих сферах, як медицина», – зазначив директор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

Головну увагу, повідомив Грегор Брьомлінг, буде зосереджено на пошуку потенціалів оптимізації енергоефективності та зміні поведінки персоналу лікарень. Німецька сторона надаватиме відповідні консультації, проводитиме тренінги, навчатиме технічний персонал лікарень використовувати енергію більш ефективно, організовуватиме візити для наочного ознайомлення з тим, як впроваджено енергоефективні заходи у Німеччині. Можливе і співфінансування, але в обмежених обсягах. Також сумчанам готові допомагати із пошуком
організацій-донорів для реалізації інвестиційних енергоефективних проектів

Наразі витрати на енергоносії становлять по лікувально-профілактичних закладах, що підпорядковані міському відділу охорони здоров’я, 26 млн грн. Економія на цій статті витрат, зауважив в. о. заступника міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Степан ПАК, дасть можливість спрямувати більше передбачених на галузь коштів уже суто на лікувальні процеси, для покращення перебування хворих у поліклініках і стаціонарах.

Лікарні, що братимуть участь у проекті, у підсумку мають використовувати енергію більш ефективно. Цього буде досягнуто заходами з енергетичної модернізації, що потребуватимуть незначних інвестицій та оптимізуватимуть співвідношення витрат і результатів. Також очікується, що досвід використання учасниками проекту енергоефективних технологій буде поширено на інші заклади охорони здоров’я України.

Текст Меморандуму