Надрукувати
Перегляди: 1488

Відділ охорони здоров’я проводить підготовчу роботу щодо проведення реімбурсації (відшкодування вартості лікарських засобів) у поточному році на підставі пільгових рецептів.

Аптечним закладам (суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами), що розташовані в місті, пропонується взяти участь в програмі «Доступні ліки».

Основними критеріями є наявність у претендента чинної ліцензії на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами; наявність сил та засобів (технічних можливостей з електронного обліку відпущених лікарських засобів, кваліфікованого персоналу тощо) для участі в проекті; спроможність забезпечити безперервну наявність та реалізацію асортименту лікарських засобів, що підлягають повному або частковому відшкодуванню в кількості що найменше двох торгових назв в кожній групі міжнародних непатентованих назв; наявність кваліфікованого персоналу для приймання, обліку, контролю якості та відпуску препаратів.

Для участі в програмі необхідно до 25 січня поточного року подати заяву про бажання взяти участь в програмі «Доступні ліки», в якій зазначити відповідність вищезазначеним критеріям, вказати аптечні заклади, які здійснюватимуть відпуск лікарських засобів за пільговими рецептами. До заяви додати копію свідоцтва про державну реєстрацію, копію ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, витяг з реєстру платників податку на додану вартість, виписку з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Заяви щодо участі в програмі реімбурсації приймають за адресою: м. Суми, вул. Леваневського 26 (приймальна відділу охорони здоров’я Сумської міської ради), електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» була започаткована торік у квітні й охоплювала три види нозологій: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Реєстр лікарських засобів, що входили до програми реімбурсації (відшкодування вартості ліків державою), налічував 198 препаратів, 32 з яких були для пацієнтів и безкоштовними.

За вісім місяців роботи програми українці отримали ліки майже за 12 мільйонами рецептів на суму понад 500 млн гривень.

27 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що вносить суттєві зміни до реалізації програми «Доступні ліки» у 2018 році, зокрема її доповнено ще двома діючими речовинами для лікування серцево-судинних захворювань та діабету ІІ типу – Лозартан та Глібенкламід.