003.jpg
Сайт працює в тестовому режимі

Щиросердно вітаю всіх сумчан, причетних до найгуманнішої у світі професії, з Днем медичного працівника!

В обласному центрі розпочались заходи популяризації енергоефективності, скорочення витрат енергії та зменшення викидів.

Місто Суми приєдналось до провідної європейської ініціативи «Угода мерів» 29 вересня 2015 року. В рамках виконання Угоди відбувається традиційне загальноміське святкування «Дні сталої енергії». Втретє містяни, молодь, діти, працівники соціальної сфери долучаються до різноманітних квестів, конкурсу малюнків, велопробігів та флеш-мобів.

Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО урочисто відкрив свято та дав старт велопробігу під назвою «Зупини зміни клімату».

«Це свято – чудова нагода познайомити широкий загал із кращими місцевими, національними та закордонними напрацюваннями у цій сфері, відкрити для себе нові ідеї», - зазначив міський голова.

Свято триватиме три дні. З детальною інформацією можна ознайомитись за посиланням або переглянути не завантажуючи.

Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО, перший заступник міського голови Володимир ВОЙТЕНКО та директор департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлана ЛИПОВА відвідали місто-побратим Целлє (Німеччина).

У рамках святкування 725-річчя міста Целлє були запрошені гості з міст-побратимів. На урочисті заходи прибули представники з шести країн, а саме з України, Фінляндії, Франції, Ізраїлю, Польщі та Росії.

Сумський міський голова Олександр Лисенко привітав новообраного Обербургомістра Целлє доктора Йорга НІГГЕ та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю та реалізацію спільних проектів.

«Співпраця між європейськими містами-побратимами це перший крок до нашого європейського майбутнього. Вже сьогодні ми маємо не один десяток спільних проектів з іноземними партнерами, які дадуть можливість значно покращити рівень життя сумчан», - зазначив Олександр Лисенко.

Сумська делегація гідно представила громаду та привітала місто-побратим з річницею заснування.

1 червня в обласному центрі відбулась презентація асфальтного заводу, який виготовляє асфальт за сучасними технологіями.

26 травня 2017 року о 10:00 у виставковому центрі «Іллінський» Сумської торгово-промислової палати відбулось відкриття XІV Міжнародної універсальної виставки міжрегіональної і зовнішньоекономічної співпраці «Слобожанський міст-2017».

Під час виставки близько 40 підприємств і установ області, України та світу презентували свої здобутки. Також у рамках заходу відбувся бізнес-форум за участю представників Міжнародного Трейд-клубу в Україні.

«Сумська торгово-промислова палата створює умови для поглиблення та зміцнення ділових зв’язків на національному і міжнародному рівні. «Родзинкою» цьогорічної виставки стане проведення бізнес-форуму, в якому візьмуть участь представники Міжнародного Трейд-клубу в Україні, з яким нас пов’язує багатолітня співпраця. Зокрема, свою участь у заході підтвердили дипломати, радники Посольств Болгарії, Канади, КНР, Литви, Угорщини в Україні, підприємці Азербайджану, Литви, Словаччини», – підкреслив президент Сумської торгово-промислової палати Костянтин МАКАРЕНКО.

Долучились до заходу і представники обласної та міської влади. Зокрема перший заступник Сумського міського голови Володимир ВОЙТЕНКО зазначив, що «Слобожанський міст-2017» – це черговий крок до налагодження міжнародної співпраці на регіональному рівні.

«Сьогодні в цих стінах ми бачимо кращих представників бізнесу Сумської області, України та світу в цілому. Можу впевнено сказати – місто Суми та Сумська область гідно представлена на рівні з закордонними представниками. Я завжди говорив, що співпраця влади і бізнесу – це шлях до розвитку міста. Наразі ми бачимо, що ця теза є вірною на сто відсотків», - зазначив Володимир Войтенко.

Цим заходом Україна та, зокрема, місто Суми вкотре підтвердили, що мають потужний інвестиційний та економічний потенціал.

Центр надання адміністративних послуг презентував конференц-залу для сумчан.

Задля підвищення рівня надання послуг, згідно умов облаштування, вказаних у довіднику Міністерства регіонального будівництва, у Сумському ЦНАПі створили конференц-залу, яка облаштована найсучаснішими технологіями для проведення різноманітних заходів, має велику площу та функціонал.

«Приміщення, яке було майже неможливо використовувати нарешті відреставроване. Ця зала буде відкритою та доступною для громадських організацій міста, ОСББ та інших органів самоорганізації населення для проведення презентацій, конференцій та інших заходів, адже поле для діяльності дуже велике», - зазначає начальник управління «Центр надання адміністративних послуг» Алла СТРИЖОВА.

Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО та заступник міського голови Ольга ВОЛОШИНА також долучились до цієї події.

«Приймаючи рішення про виділення коштів для створення сучасного конференц-залу, ми розуміли, що якісна база центру – означає високий рівень послуг. Сьогодні ми можемо впевнено сказати, що, прийшовши в нашу установу, містяни отримають швидкий та якісний сервіс та оперативну допомогу. Цього ми і прагнули, але на цьому зупинятись не плануємо», - повідомив Олександр Лисенко.

Реставрація конференц-зали тривала близько восьми місяців, а на всі роботи знадобилось 1,1 млн. з міського бюджету.

 

11 травня на центральній площі Сум відбулися урочисті з нагоди ухвалення Радою міністрів Євросоюзу остаточного рішення щодо надання українцям права на безвізові подорожі.

Шановні ветерани, учасники визвольних рухів, учасники антитерористичної операції, сумчани!

Сьогодні ми відзначаємо День пам’яті та примирення та 72-у річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бо серцем, душею та розумом відчуваємо, що найдорожчим є Мир, найсвятішою - Перемога над ворогом, який бажає смерті ближнього, зазіхає на чуже, зневажає твою Батьківщину, віру, культуру, твоє право на життя і свободу.

Розуміння цього нас єднає і робить сильнішими. Скільки б не минуло часу, а День Перемоги завжди буде світлим днем зі сльозами на очах. Ця дата житиме в наших серцях. А у пам'яті назавжди залишаться святі імена тих, хто віддав своє життя за рідну країну.

Минуле України - це суцільна боротьба нації за створення власної держави. Тому сьогодні, у цей нелегкий для країни час, ми повинні згадати помилки минулого, щоб не повторювати їх у майбутньому.

Дійсно, протягом багатьох століть українські землі перебували під владою іноземних держав, які намагалися викорінити самобутність нашого народу. Українці не раз страждали від насильницької асиміляції і ніколи не переставали боротися за свою свободу. Тому не дивно, що нащадки завжди пам’ятатимуть героїв, які виступали проти поневолювачів і до останньої хвилини життя залишалися вірними синами України.

Ми схиляємо голови перед світлою пам'яттю героїв, які захистили нас в 20-му сторіччі, добровольців та бійців Збройних Сил України, які загинули на Східному кордоні вже у наш час, всіх, хто загинув у боротьбі з ненависним ворогом, захищаючи рідну землю. Віддаємо глибоку шану кожному, хто боровся за Вільну та Соборну Україну.

Неоціненний вклад у Перемогу жінок - матерів, дружин, сестер. Вони не тільки воювали - вони ростили дітей, працювали за кількох, рятували солдат на передовій і в госпіталях. Честь їм і слава, вічна наша пам'ять, глибока шана і людська вдячність!

Ця пам'ять - непідвладна часу, вона вічна. В наших душах і серцях сьогодні - гордість і радість наполовину зі святою скорботою. Бо дуже велика ціна Перемоги.

Зігріємо душевним теплом ветеранів, учасників визвольних змагань, родини, які сьогодні втратили найдорожче - синів, чоловіків, батьків, не залишимо без уваги сім’ї, що залишилися без рідної домівки, усіх, хто несе важку і небезпечну варту задля України.

Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди та добробуту кожній сумській родині!

З любов'ю та повагою,

Сумський міський голова                                                                                                Олександр ЛИСЕНКО

Дорогі сумчани - брати і сестри!

Сердечно вітаю вас зі світлим Днем Христового Воскресіння!

Великдень – свято оновлення, яке сповнює наші серця надією, Божим благословенням та непохитною вірою у всепереможність добра.

Воскресіння Христове спонукає до примирення, покаяння та прощення, нагадує, що найвищою християнською цінністю є людське життя. Закликаю кожного із вас пам’ятати про це, дбати про своїх ближніх.

Нехай наші серця ніколи не покидає любов, адже саме через любов до людей Ісус Христос віддав своє життя.

Переконаний, що Божа милість, взаємна повага і підтримка допоможуть нам здолати тимчасові труднощі, а Великодні дзвони запалять в серцях іскру натхнення, додадуть сил для самовідданої праці в ім’я європейської процвітаючої України!

З повагою,

Сумський міський голова                                                                                                            Олександр ЛИСЕНКО

Міжнародний день визволення в'язнів фашистських концтаборів відзначається 11 квітня. Цю пам'ятну дату встановлено за рішенням Організації Об'єднаних Націй 11 квітня тому, що саме в цей день у 1945 році в'язні концтабору Бухенвальд, довідавшись про наближення американських військ, підняли збройне повстання.

Місто Суми, на жаль, не оминула трагічна сторінка історії, тому містяни згадали загиблих та постраждалих в'язнів фашистських концтаборів.

Поклавши квіти до трьох меморіалів, які розташовані на місцях, де нацисти страчували сотні людей, місцеві жителі, ветерани, школярі, учасники АТО та представники міської влади мали можливість поспілкуватись та згадати ті страшні події, які відбувались під час Другої Світової Війни.

Сумський міський голова Олександр ЛИСЕНКО теж долучився до обговорення та розповів присутнім історії, які чув від власного діда та додав, що молоде покоління має зробити все, щоб у всьому світі панував мир.

«Сторінки минулого не можна забути. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують усі ті роки з болем. Я звертаюсь до молоді – спілкуйтесь з ветеранами, дізнавайтесь які тоді були часи, адже хто не знає свого минулого – не матиме майбутнього», - додав Олександр Лисенко.

Щорічно в Україні під час проведення Міжнародного дня визволення в'язнів нацизму проходить низка заходів. У цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли важкий шлях через фашистські табори. Саме в цей день весь світ віддає данину скорботної пам'яті жертвам нацизму із 30-ти країн світу, які загинули в концтаборах за роки війни.