004.jpg

Міський голова Олександр ЛИСЕНКО та чотири родини підписали договори на надання послуг з патронату над дитиною.

Стати першими патронатними вихователями виявили бажання родини Анатолія РЯБОВА, Ольги КОКОВІНОЇ, Олени КОНОВАЛОВОЇ, та Віолетти БЕРШОВОЇ.

Що цікаво, у першій і другій родинах дружини – рідні сестри. Родина Ольги Коковіної має дорослого сина. Свого часу жінка здобула вищу педагогічну освіту, але з об’єктивних причин улюблену справу довелось покинути. Коли вирішила повернусь до роботи, пов’язаної з вихованням дітей, на очі потрапило оголошення про патронатні сім’ї. Оскільки власний син уже виріс, вирішили з чоловіком поділитись родинним теплом із дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Про свої плани жінка розповіла сестрі, а та з чоловіком і собі зважились створити патронатну сім’ю.

«Ініціатива належить мені. Рішення ухвалили доволі швидко. Дуже хотілось помогти маленьким громадянам нашої держави в тому, щоб вони відчули себе впевненими в собі. Хочеться дати тепло дітям, яке даю своїм онукам і дочці», – зазначив Анатолій Рябов.

Всі кандидати у патронатні вихователі пройшли спеціальне навчання та отримали рекомендації щодо готовності надавати послуги з патронату над дитиною, готові допомагати дітям та їхнім родинам, які опинились у складних життєвих обставинах.

«Дякую вам, що будете це робити. Завдяки вам діти, які опинились у складних життєвих обставинах не потраплятимуть до інтернатних закладів, а житимуть, нехай і у тимчасових, але родинах. Дякуємо вам за це і готові підтримувати та допомагати й надалі. Маю на увазі не лише відповідні служби, а й себе особисто – двері мого кабінету завжди для вас відкриті», – наголосив міський голова та вручив кожній родині подарунок, що стане у пригоді патронатних вихователям та їхнім вихованцям.

Заступник міського голови Альона ДМІТРЄВСКАЯ нагадала, що форму виховання дітей – сім’ї патронатних вихователів запроваджено в Україні торік у (Постанова Кабінету Міністрів України 148 від 16 березня 2017 року).

Патронат передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин. До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років.

«Після підписання договорів Служба у справах дітей при вилученні дітей матиме можливість влаштовувати їх до патронатних сімей», – повідомила посадовиця.

За словами начальника Служби у справах дітей Валерії ПОДОПРИГОРИ, за свою роботу, яку патронатний вихователь виконуватиме за договором, він отримуватиме грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з грудня 2018 року – 9605 грн). Також патронатний вихователь отримуватиме соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідно віку на місяць (для дітей до шести років – це 3252 грн., від шести до 18 років – 4054 грн.).

Своєю чергою фахівці Служби у справах дітей і міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді готові й надалі надавати патронатним сім'ям психологічні послуги та юридичну допомогу.