007.jpg

В. о. міського голови Володимир ВОЙТЕНКО під час апаратної наради порушив питання законності сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) держустановами: Сумським слідчим ізолятором та виправною колонією №116 до бюджету села Косівщина, тоді як їх юридична адреса та місцезнаходження – в Сумах.

Начальник правового управління Олег ЧАЙЧЕНКО зауважив, що питання попередньо було опрацьовано працівниками управління.

«Слідчий ізолятор зареєстрований у Сумах, але чому ПДФО сплачується до Сумського району, не маючи ані місцезнаходження в районі, ані майна, невідомо, – наголосив Олег Чайченко. – Колонія №116 також розташована в Сумах, але за нею зареєстрована земельна ділянка в селі Косівщина. Формально за податковим кодексом вони мають можливість сплачувати ПДФО за місцезнаходженням майна, але ця ділянка перебуває в пасивному користуванні».

Також за повідомленням директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Світлани ЛИПОВОЇ, департаментом підготовано лист до Державної фіскальної служби України щодо позапланової перевірки сплати ПДФО слідчим ізолятором та колонією №116.

На запитання в. о. міського голови щодо реакції правоохоронних органів стосовно ситуації з перереєстрацією обласних комунальних підприємств, начальник правового управління наголосив: представники правоохоронних органів самоусунулись від вирішення питання.

«Доведено, що фактично обласні підприємства не перебувають за місцем реєстрації, майно підприємств знаходиться у Сумах. Зокрема, до Єдиного державного реєстру юридичних осіб були внесені недостовірні відомості, а такі дії підпадають під санкцію статті 205 Кримінального кодексу України. Адже внесення недостовірних відомостей до державного реєстру юридичних осіб є кримінальним правопорушенням. Цього цілком достатньо для відкриття кримінального провадження. Але в даному випадку правоохоронні органи самоусунулись від виконання своїх безпосередніх обов'язків», – сказав начальник правового управління.

Володимир Войтенко наголосив, що до числа відповідальних осіб за несплату податків до міського бюджету, як державних так і обласних підприємств, в першу чергу відносяться керівники цих підприємств: «Всіх їх потрібно знати і розповідати про них у ЗМІ, нехай сумчани знають, хто позбавляє міський бюджет надходжень».

В. о. очільника міста доручив керівникам структурних підрозділів вчергове підготувати лист до фіскальної служби, опрацювати питання розміщення інформації щодо перереєстрації обласних підприємств, в тому числі втрат міського бюджету у зв'язку з цим, у ЗМІ та підготовки звернення до суду з приводу цієї ситуації.

«Особи, які порушують закон і своїми діями завдають місту збитки, мають понести відповідальність», – вкотре наголосив він.