003.jpg

Другий рік поспіль за ініціативи міського голови Олександра ЛИСЕНКА сумчанам, учасникам АТО/ООС, виплачують з міського бюджету одноразову цільову матеріальну допомогу для придбання житла.

У міській скарбниці на ці потреби закладають на рік 21 млн гривень. Кошти розподіляють порівну між 60 військовиками. Отримувачів допомоги серед заявників, на підставі певних критеріїв, визначає  Рада учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції при міському голові.

За кошти, що були перераховані торік 60 особам, наразі житло придбали 59. Вони купили 50 квартир і три житлові будинки в Сумах, а також шість помешкань ( п’ять квартир та один будинок) за межами обласного центру: дві квартири в с. Сад, по дній – в с. Старе село, в м. Житомир, с. Бездрик, один будинок с. Ополонське.

Ще один учасник АТО наразі визначається з помешканням. Оскільки отримані гроші мають бути використані протягом року з дати їх перерахування, він має час до 12 грудня.

«На жаль, не всі у наш час через брак коштів можуть дозволити собі придбати власне помешкання і жити в комфортних умовах. Коли ж цього не можуть зробити ті, хто боронив Україну від ворога і повернувся до мирного життя, це зовсім неправильно. Ми їх повинні підтримати, допомогти матеріально, аби наші захисники жили достойно. Це наш обов’язок і ми добросовісно його виконуємо», – наголошує міський очільник.

У поточному році, як і торік, для придбання житла 60 учасниками АТО передбачили 21 млн. грн. На даний час кошти перерахували 17 особам, сім з яких уже отримали дозволи на придбання квартир.

Міський голова говорить: попри те, що дану ініціативу запланували реалізовувати впродовж п’яти років, за потреби термін продовжать.