005.jpg

У Сумах під керівництвом міського голови Олександра ЛИСЕНКА відбулось засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому визначалися із заходами щодо недопущення занесення та поширення на території міста коронавірусної інфекції COVID-19.

«Ми маємо справу з інфекцію, яка ще не дуже вивчена у світі. На сьогодні немає вакцини проти цього вірусу, але над цим вже працюють. Запевняю, що міська влада робить усе можливе, аби не допустити поширення інфекції у Сумах, – зазначив міський голова. – Але й кожен сумчанин повинен розуміти свою відповідальність, бути обачливим, зберігати спокій. Ми маємо зорганізуватися та дотримуватися усіх превентивних заходів та рекомендацій медиків».

Олександр Лисенко зауважив: кошти на превентивні заходи задля недопущення розповсюдження інфекції у місті та придбання необхідного спецодягу медичним працівникам, є. Проте, у разі виникнення епідемічної ситуації, міська влада обов’язково збільшить фінансування за рахунок інших програм та заходів, адже мова йде про безпеку містян.

За повідомленням в. о. начальника відділу охорони здоров’я Олени ЧУМАЧЕНКО, станом на 4 березня у світі зареєстровано понад 93 тисячі лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них майже 3,2 тисячі – летальні. Одужало вже близько 50,7 тисяч осіб.

«В Україні зареєстровано один випадок захворювання на коронавірус. Його виявили у чоловіка з Чернівецької області. Він разом з дружиною повернувся додому з Італії. Перші ознаки захворювання з’явилися вже вдома, – повідомила посадовиця. – Ситуація у Сумах – контрольована, медичні працівники усіх лікувальних закладів пройшли відповідне навчання та знають, як діяти у випадку появи хворих на коронавірус та щодо вжиття превентивних заходів».

За її словами, міську та обласну дитячі лікарні визначені для госпіталізації хворих дітей, обласну інфекційну лікарню – дорослих. Резервним закладом є міська лікарня № 4. Також визначені бригади швидкої допомоги, які виїздитимуть на виклики до сумчан з підозрою на коронавірус. Наразі медики мають достатньо засобів персонального захисту.

Про заходи щодо запобігання поширення інфекції детально розповів директор ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир ЗБАРАЖСЬКИЙ.

Заслухавши фахівців, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила низку заходів щодо недопущення коронавірусної інфекції COVID-19 у Сумах:

  • встановити режим підвищеної готовності для усіх підрозділів міської ради на період ризику розповсюдження коронавірусної інфекції;
  • обмежити проведення нарад, конференцій та засідань за участю великої кількості осіб (за можливості здійснювати їх з використанням засобів електронного дистанційного зв'язку);
  • обмежити проведення культурних, спортивних та інших масових заходів до покращення епідемічної ситуації з захворюваності на коронавірусну інфекцію.

Також, згідно з рішенням комісії, відзавтра у навчальних закладах міста мають забезпечити дезінфекційними засобами та засобами особистого захисту.

Відділ транспорту, зв’язку та телекомунікаційних послуг контролюватиме проведення дезінфекції в комунальному та приватному пасажирському транспорті.

Сумчанам комісія рекомендувала обмежити відвідування місць великих скупчень людей та користування пасажирським транспортом з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції COVID-19 контактним та краплинним шляхом.

Керівникам організацій, підприємств та установ приватної та комунальної власності, рекомендовано дотримуватися стандартних рекомендацій для профілактики захворювання на COVID-19 та недопущення до виконання обов’язків працівників із симптомами гострих респіраторних захворювань, особливо у сфері обслуговування населення.

Також буде введено обмежувальні заходи у стаціонарних відділеннях лікувально-профілактичних закладів стосовно відвідувань госпіталізованих хворих, у тому числі – дітей, вагітних, роділь та породіль.

Відділу охорони здоров’я, керівникам міських лікувально-профілактичних закладів доручено забезпечити невідкладну ізоляцію у місці виявлення особи з підозрою на коронавірусну інфекцію COVID-19 з подальшим транспортуванням до госпітальної бази відповідно до спільного наказу управління охорони здоров`я Сумської облдержадміністрації та ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» від 31 січня 2020 року № 70-ОД з дотриманням вимог протиепідемічного режиму.

Медики також радять у випадку погіршення самопочуття, підвищення температури, інших симптомів вірусної інфекції, звертатися телефоном до сімейних лікарів та виконувати їхні інструкції щодо подальших дій.