Надрукувати
Перегляди: 1665

Депутати міської ради під час позачергової сесії обговорили питання підготовки житлово-комунального господарства Сумської міської тергромади до опалювального сезону 2022 – 2023 років.

На вимогу депкорпусу перед присутніми прозвітував директор департаменту інфраструктури міста Олександр ЖУРБА. Також посадовець і директор ТОВ «Котельня північного промислового вузла» Олександр РЕЗНІК відповіли на запитання обранців щодо стану котельні та умов передачі її у комунальну власність.

Своєю чергою депутати надали пропозиції щодо питань, пов’язаних зі стартом нового опалювального сезону, які будуть використані під час засідань міжвідомчої комісії по організації та контролю за підготовкою міського господарства в осінньо-зимовий період 2022 – 2023 років. 

Голова фракції «ВО «Батьківщина» Анатолій САГАЧ: «Ми не раз спілкувалася на цю тему у 2020, 2021 і у 2022 роках, виїздили на місце. Дуже багато питань. Хотілося б почути, скільки коштуватиме нова котельня з усією інфраструктурою. Цього тижня я спілкувався із донорами по міськводоканалу, серед інших тем пригадали Котельню Північного промвузла. Вони фахівці в теплоенергетиці, знають її проблеми, борги. Їхній висновок однозначний – вони б ніколи не вкладали кошти в те майно, яке є. Тут ще не згадано можливе питання реконструкції цієї котельної. Якщо постійно вкладати кошти в «Запорожець», то все одно «Мерседес» із нього не вийде, які б наклейки не вішали. Ми не бачимо загальної картинки. Весь депутатський корпус хотів би почути схеми прийняття КППВ до громади, юридичні висновки і скільки нам в перспективі потрібно вкласти коштів. І щодо нової котельної – скільки вона коштуватиме».

Голова депутатської фракції «Європейська Солідарність» Вадим АКПЄРОВ висловив занепокоєння ситуацією, яка складається уже не перший рік навколо старту опалювального сезону. Він зазначив, що в умовах воєнного стану Уряд зобов‘язав надавача послуг за будь-яких умов забезпечувати теплом населення, тож, газопостачання не відключатимуть. Тому цей опалювальний сезон ще вдасться «пережити». Проте ситуація не може і далі залишатися на такому рівні вирішення, необхідні кардинальні зміни в цьому питанні. Він нагадав про те, що вже є затверджена схема теплопостачання, якою потрібно користуватися.

Голова депутатської фракції «Сила і честь» Олександр КИСІЛЬ зазначив: «Скільки взагалі часу займе процедура, якщо прийметься рішення щодо переходу котельні до міста? Щоб не вийшло так, що ми котельню забрали, працює один котел, який може зламатися, і немає жодного резервного. Як наслідок, третина міста залишиться взагалі без тепла».

Голова депутатської фракції «Слуга народу» Артем КОБЗАР: «Відбувалася виїзна комісія на КППВ, яка оглянувши, зрозуміла, і це підтвердив директор, що ми не можемо працювати на сьогоднішній день в такому ж стані. А щоб все це лагодити, потрібні кошти. Так, зокрема, нам потрібно приблизно 20 – 30 млн грн. Щоб всі це розуміли, ні про яку 1 гривню мова не йде сьогодні».

«Після прийняття закону, щодо непідняття тарифів і невідключення на період воєнного стану і ще шість місяців після того, я не бачу сенсу в цьому зараз. Брати її чи не брати. Хай займаються. Їх від газу не відключать, я так розумію. А, якщо їх і відключать від газу або нас відключать, то це будуть проблеми зовсім інші. І, все- таки, ми тут про мінікотельні розмовляємо, а чому ми не розмовляємо про індивідуальне опалення? Чому ми не даємо людям право вирішувати самим, як їм опалювати? Ми зовсім над цим питанням не попрацювали», – сказав голова депутатської групи «Платформа за життя та мир» Ігор ПЕРЕПЕКА.

Щодо КППВ, міський голова Олександр ЛИСЕНКО зауважив: наразі перемовини тривають і керівництво громади працює над тим, аби вона не понесли додаткових фінансових навантажень, зокрема по іпотечному договору АТ «СМНВО-Інжиніринг». Важливо також, аби керівництво підприємства дотримало своїх умов та обіцянок, про які заявляло торік.

Очільник громади повідомив, що наступного тижня відбудеться обговорення процедури передачі котельні за участі депутатів, де розглянуть усі деталі та нюанси такого кроку.

Також під час позачергової сесії депутати погодили внесення змін до Інвестиційної програми виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «Сумитеплоенерго» на 2021 – 2022 роки.

Ухвалення такого рішення продиктоване необхідністю розв’язання питання забезпечення теплом осель сумчан та обласного спеціалізованого будинку дитини, які досі опалювалися від котельні СНАУ. Проблеми з постачанням ним теплоносія виникли через впровадження змін на ринку природного газу, зокрема, застосування різних цін на постачання блакитного палива для населення та бюджетних організацій. Враховуючи, що СНАУ є бюджетною організацією, ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» відмовлялося включати до договору на постачання природного газу обсяги блакитного палива для населення.

Роботи, необхідні для переключення споживачів вузу на нового надавача послуг, зазначив очільник громади Олександр Лисенко, будуть виконані коштом ТОВ «Сумитеплоенерго».

***

Приєднуйтеся:

лова депутатської фракції «Сила і честь»