001.jpg

У Сумах відкрили пункт постійного базування бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Госпітальний».

Тут у цілодобовому режимі працюватимуть дві фельдшерські бригади КНП «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Вони обслуговуватимуть виклики жителів мікрорайону просп. Перемоги, Веретенівки, Піщаного та Верхнього Піщаного, Хотіні, Стецьківки, Юнаківки, Постольного тощо. Це приблизно 30 – 35 тис. населення. За потреби звідси можна швидко дістатися трас Київ – Юнаківка, Суми – Шостка та Суми – Конотоп.

У розпорядженні персоналу – робочий кабінет, кімната відпочинку та санвузол.

Це другий такий пункт у Сумах. Перший відкрили торік у травні. Надалі планується збільшення по місту кількості подібних підрозділів.

«Це дозволить наблизити екстрену медичну допомогу до населення та пришвидшить доїзд медиків. Незабаром такі пункти будуть відкриті й в інших куточках Сум. Працівники екстреної медичної допомоги – Герої на своєму фронті. Безмежна вдячність за вашу роботу!» – сказав очільник Сумської міської ТГ Олександр ЛИСЕНКО.

Втім, обласний центр екстреної медичної допомоги не лише розширив своє представництво в Сумах, а й поповнив свій автопарк двома автомобілями, придбаними за кошти, зібрані через фандрейзингову платформу UNITED-24. Директор КНП Сергій БУТЕНКО повідомив, що загалом з початку роки отримали дев’ять швидких» (у 2022 році – 47). Він зазначив, що фахівці Центру з честю витримали випробування й виклики останнього року та навчилися нового: брати участь в евакуації населення та військовиків, транспортувати поранених, супроводжувати обміни полоненими. Частина персоналу, 53 людей, пішли до лав ЗСУ (на жаль, п’ятеро загинули). Їхнім колегам, які продовжують нести варту на своєму фронті, до Всесвітнього дня екстреної медичної допомоги в. о. начальника управління охорони здоров’я Степан ПАК вручив грамоти та подяки міського голови.