0010.jpg

Міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій продовжила ще на тиждень обмежувальні протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання поширенню інфекційної захворюваності.

Це зумовлено тим, що в Сумській МТГ зберігається підвищений рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19. Фіксується подальше зростання кількості нових випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій, зокрема серед амбулаторних хворих.

За інформацією начальника управління охорони здоров’я Олени ЧУМАЧЕНКО, протягом тижня, з 2 по 9 лютого, занедужало 3236 жителів громади, що на 17,5% більше ніж попереднього тижня. Діти складають 44% від усіх хворих. Грип виявлено у 136 людей (попереднього тижня – у 68). Інтенсивний показник захворюваності становить 1211,8 на 100 тисяч населення, що на 59% вище середнього рівня інтенсивності перевищення епідемічного порогу для Сумського району (762,17 на 100 тисяч населення).

На стаціонарному лікуванні в медичних закладах міста наразі перебуває 63 хворих з ускладненнями ГРВІ, грипу та коронавірусної хвороби: 22 дорослих (троє пацієнтів – на кисневій терапії) та 41 дитина (шестеро – в реанімації, один хворий отримує кисень вільним потоком).

Начальник управління освіти і науки Неля ВЕРБИЦЬКА повідомила, що, за інформацією класних керівників і батьків школярів, хворіє 2082 учні (7% від загальної кількості), серед педагогів – 79 працівників (20%). Протягом тижня серед дітей додалося 128 недужих, серед дорослих – двоє.

З огляду на ситуацію, комісія ухвалила рішення продовжити дію протиепідемічних заходів, зокрема в частині проведення дистанційного навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти, по 17 лютого.