0006.jpg

Набув чинності Закон щодо запровадження відповідальності за порушення вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.

Відтепер за зачинене під час повітряної тривоги укриття балансоутримувач може бути притягнутий як до адміністративної, так і кримінальної відповідальності.

Незабезпечення безперешкодного доступу громадян до об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту у випадках та порядку, встановлених законодавством, тягне за собою накладання штрафу – від 1,7 тис. грн до 3,4 тис. грн.

Тобто, якщо укриття під час повітряної тривоги зачинене, такий штраф доведеться сплатити балансоутримувачам, які відповідають за ці захисні споруди.

Порушення, здійснене вдруге, тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн.

Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері цивільного захисту (тобто ДСНС чи Нацполіції) тягне за собою накладання штрафу у розмірі від 3,4 тис. грн до 6,8 тис. грн.

Якщо порушення скоєне повторно, накладається штраф від 10 тис. грн до 17 тис. грн.

Крім того, внесено зміни до Кримінального кодексу України. В разі загибелі або травмування людини, якщо захисна споруда під час повітряної тривоги була зачинена, балансоутримувача можна притягнути до кримінальної відповідальності на строк від трьох до восьми років.

Додамо, що Закон України від 9 січня 2025 року № 4200-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо запровадження відповідальності за порушення вимог щодо утримання та експлуатації об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту» набув чинності 1 лютого.